Preview: Oilers – Blackhawks

306edmonchiZítra okolo čtvrté hodiny ranní padne úvodní vhazování utkání mezi „Olejáři“ a Černými Jestřáby. Bude to první vzájemné klání v této sezóně. V té minulé jsme s Chicagem prohráli všechna tři utkání a lze předpokládat, že v tomto trendu budeme pokračovat. Vysvětlění je jednoduché, Blackhawks jsou opět rozjetí a patří mezi TOP celky ligy,kdežto Oilers opět paběrkují a předvádí nepřesvědčivé výkony. I přesto ale doufejme, že se dnes kousneme a urveme dva body.

Chicago Blackhawks

Jestřábi dnes odehrají druhý zápas z jejich tripu. V prvním přehráli poměrem 4:3 Plameny ze sousedního města Calgary. Tento zápas rozhodla hvězda Chicaga Patrick Kane. Na zápas s Edmontonem byl povolán Philip Danult. Hráč jež byl draftován v prvním kole (26. pozice) roku  2011. Tento zápas by měl být jeho premiéra v NHL.  Zraněný je pouze Andrew Shaw. V brance by měl nastoupit finský talent Anti Raanta, který nechytal od října jedinný zápas.

Na koho se zaměřit

Kane & Toews – Této dvojici to tam letos padá,důkazem toho je i 32 kanadských bodů, které dohromady nasbírali.

Předpokládaná sestava

Saad – Toews – Hossa

Versteeg – Richards – Kane

Bickell – Danault – Carcillo

Nornstrom – Kruger – Smith

Keith – Seabrook

Hjalmarsson – Oduya

Clendening – Rozsival

Raanta

Edmonton Oilers

Edmonton prohrál pět zápasů v řadě a zatím nic nenasvědčuje tomu,že by se něco mělo lepšit. I přesto dnes na tréninku nastal zajímavý jev. Trenér Dallas Eakins skončil trénink dřív a vzal si hráče do rohu do skrumáže a mluvil k nim okolo pěti minut. Ovšem co říkal, to je nám záhadou. Jisté je snad jen to,že to příjemná debata nebyla. Do dnešního utkání nenastoupí Benoit Pouliot, který má zlomenou nohu a neměl by nastoupit v příštích 4 až 6 týdnů. Proto se do sestavy vrací finský bojovník Jesse Joensuu. Další,kdo bude zapsán na listinu zdravých náhradníků je přeplacený rus Nikita Nikitin,který předváděl hrozné výkony. Naopak do sestavy se vrací kanaďan Keith Aulie. V brance by se měl představit další kanaďan Ben Scrivens. Rodák ze Spruce Grove nezačal sezónu úplně nejlépe,ale v minulém zápase nás držel nad vodou a předváděl velmi dobré zákroky. Doufejme, že v tomto trendu bude pokračovat.

Na koho se zaměřit

Taylor Hall – Tato superhvězda provádí dobré výkony. Sbírá téměř bod na zápas a dnes by se opravdu hodilo,aby předvedl trochu víc,než pouhý jeden bod.

Předpokládaná sestava

Perron – RNH – Eberle

Hall – Draisaitl – Purcell

Joensuu – Arcobello – Yakupov

Hendricks – Gordon – Pinnozotto

Ference – Schultz

Marincin – Petry

Aulie – Fayne

Scrivens

Dnes by se velice hodilo brát alespoň bod,nebo uhrát jakýkoliv dobrý výsledek. V opačném případě to může být poslední zápas trenéra Dallase Eakinse,což by určitě udělalo radost hodně fanouškům Edmontonu. Opakuji,že začínáme v 4:00 SEČ. Nejspíš není úplně nejlepší nápad se okrádat o vzácné hodiny spánku,ale musíme věřit. Let’s go Oilers,let’s go!