Po dobrém výkonu bereme pouze bod

459664572_slideHrači Edmonton Oilers předvedli po dlouhých sedmi utkání výkon, který patřil mezi ty lepší v letošní sezóně. Přesto se opět svěřenci Dallase Eakinse nedočkali dvou bodů, protože jejich největší překážkou v utkání s Nashvillem Predators byl domácí brankář Pekka Rinne, který pochytal všech 37 střel „Olejářů“. Nakonec utkání rozhodl v prodloužení vycházející hvězda švédského hokeje Filip Forsberg.

Utkání začalo pro Edmonton smolně, když po třech minutách utkání opustil led Matt Hendricks, kterého zasáhla střela kapitána „Predátorů“ Shea Webera přímo do kolene. Do utkání se už Hendricks nevrátil, ale podle posledních informací je šance, že zítra nastoupí do utkání s „Blusmeny“.

První část ovládli ve střeleckých pokusech Edmonton, který dokázal přestřílet 14-7, ale nebezpečnější byli domácí. Dokonce nevídanou věcí pro Oilers se v utkání stalo to, že dokázali i v následujících třetinách být střelecky aktivnější než jejich soupeř ( Celkově 37-25).

„Je těžké přijmout dnešní porážku, když kluci předvedli takový výkon,“ řekl Dallas Eakins. „Musím je pochválit za dnešní práci, ve kterém tvrdě pracovali až do konce utkání.“

Druhá třetina přinesla několik dobrých příležitostí na obou stranách, ale asi největší pozdvižení přinesla akce, po které se z branky radoval domácí obránce Seth Jones. Okamžitě vše zhatil hlavní rozhodčí, když ukázal klasickým gestem, že branka neplatí. Důvodem proč branka neplatila bylo postavení Paula Gaustada v brankovišti.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili oba celky s touhou rozhodnout, ale oba brankáři své klece zamkly na několik západů, proto muselo přijít rozhodnutí až po normální hrací době. V nastaveném čase se začali dít věci. Nejprve Edmonton mohl rozhodnout utkání hned po třinácti sekundách prodloužení, když Shea Weber v brankovišti zalehl kotouč. Okamžitě rozhodčí ukázali na střed hřiště, kterým znázornili, že Oilers budou mít výhodu samostatného nájezdu. Jordan Eberle se ujal této výhody, kterou ale nevyužil, když předvedl skvělý zákrok levým betonem Pekka Rinne.

„Myslel jsem si, že to bude branka, ale Rinne tam ještě strčil beton,“ okomentoval Jordan Eberle svůj neproměněný nájezd.

Rozhodnutí padlo ve čtvrté minutě prodloužení. Domácí Nashville zatlačil čtveřici „Olejářů“, kteří veškeré síly obětovali do obranné činnosti. Jejich únava byla natolik viditelná, že hráči Oilers postávali v obranném čtverci a čekali co nastane. Vše nakonec využil Filip Forsberg, který si udělal prostor ke střele ladnou otočkou kolem Taylora Halla a střelou zápěstím prostřelil svého krajana Viktora Fastha.

Hned další utkání nás čeká zítra na ledě St.Louis Blues, kteří opět v letošní sezóně patři mezi favority na zisk Stanley Cupu.