Sam Gagner k arbitráži nemusí, s Oilers se domluvil na tříleté spolupráci

Kanadský útočník Sam Gagner k arbitráži nakonec nepůjde! S vedením Oilers, se totiž domluvil na další spolupráci!

Média už dříve spekulovala, že vedení Oilers nabídlo rodákovi z Ontaria plat okolo 4 milionů dolarů, které však Gagner odmítl a  později se nechal slyšet, že bude u arbitrážního soudu v Torontu požadovat kontrakt ve výši 5,5 milionů amerických dolarů. To už je však minulostí.

Gagner, jenž v předminulé sezóně nasbíral neuvěřitelných osm bodů v jednom utkání, čímž vyrovnal jeden z klubových rekordů a ocitnul se tak ve společnosti hráčů jako Wayne Gretzky či Paul Coffey, podepsal s vedením Oilers tříletou smlouvu, která mu zaručuje 14,5 milionů dolarů. Ročně si rodák z Ontaria příjde na 4,8 milionu. Navíc tato smlouva obsahuje také tzv. no-move klauzuli, která bude platít ve druhém a následně také ve třetím roce tohoto kontraktu.

Letošní sezóna vyšla 23letému hráči na výbornou, když se opět blížil ke svým klasickým číslům, tedy k nějakým 40 bodům za sezónu. Tentokrát mu na to však stačilo téměř o polovinu zápasů méně než v minulosti! Ve výlukou zkráceném ročníku si Gagner připsal výborných 38 bodů (14+24), když nastoupil ke všem 48 zápasům základní části. Mladý útočník nastoupil v NHL doposud ke 414 střetnutím, ve kterých si připsal celkem 258 bodů za 91 branek a 167 přihrávek.