Polemika a pohled z druhé strany

jersey_fouls_not_feeling_blues_richards_tribute_wild_frankenjerseyNemůžu si pomoct, ale nad předchozím článkem musím vznést polemiku.

 

 

 

 

 

Za prvé to, co psal autor o výkonnostním rozdílu mezi kluby. To, že jdou hráči hladově do branky, že nedělají moc individuálních chyb, že se navzájem podporují a mají celý zápas obrovské nasazení.. Tohle jsou všechno spíše psychické věci a je práce trenéra, že hráči mají špatné návyky a neplní taktické pokyny (jestli vůbec nějaké mají). Za to je prostě zodpovědný trenér a nemyslím si, že je na výměnu trenéra brzo nebo dokonce pozdě, je prostě ten PRAVÝ ČAS! Když se bude čekat do konce sezony a před novou vyměníme trenéra, tak další ročník bude dost možná jen další ztracenou sezonou než si vše zase sedne. Já si myslím navíc, že sezona se se ctí dohrát dá, protože hráčská kvalita v tom týmu je, hráči jen prostě mají špatné návyky a nejspíš už ztratili i motivaci. Když trenéra vyměníme už teď, tak můžeme toto všechno dokázat a i když nám brána play off zůstane zavřená, můžeme alespoň vyzkoušet různé způsoby hry, strategie atd, prostě můžeme to nechat sednout..

DRAFT. Všechno špatně. Proboha na co my ještě potřebujeme další jedničku(y) draftu? Kolik jich má Chicago nebo Los Angeles, kterými se autor ohání? A kde jsou? V jedničkách draftu to prostě není, je to v mentalitě celého týmu od majitele až po čističe bot. Samozřejmě, že nejzdravější musí být ta základní kostra týmu, musí to být generální manažer, který se nebojí konat, který má tvrdou ruku a u kterého si žádný hráč nemůže být jistý svojí nevyměnitelností (pokud to nemá ve smlouvě 🙂 ) musí to být kapitán týmu, který ty kluky vyburcuje když týmu teče do bot a hlavně to musí být trenér, který je vůbec tou hlavní postavou. Trenér úspěšného týmu má charisma, zkušenosti, respekt. Hráči mu důvěřují a před takovým trenérem si nedovolí v zápase něco vypustit. Ale abych se vrátil k tomu draftu- jen se podívejte kde v tabulce jsou Calgary, Nashville, Islanders nebo Vancouver? Takovéhle týmy by jsme se svým kádrem měli strčit do kapsy a oni mezitím hrají na špicích svých divizí. A je zřejmé, že v sestavě prostě nemají takovou kvalitu ani tolik talentu jako mají supernabití Oilers.

A to nejhorší co mě opravdu namíchlo- být schválně poslední aby jsme byli ZASE první na draftu, to je ubohost! Kolik máme hráčů vybraných v prvním kole draftu a stejně jsme tam kde jsme. Myslíte navíc (a teď to nemyslím jako zarytý fanoušek Oilers, ale hlavně celého hokeje) že je správné, aby se další supertalent utopil v žumpě, která se jmenuje Edmonton Oilers? Myslím, že kdybyste se teď McDavida zeptali, tak ani on sám by za Oilers hrát nechtěl. A i kdyby jsme ho získali, bude po boku Halla, Nugenta-Hopkinse a Yakupova a dalších a co jako??!!!! Co dál? S ním budeme ještě silnější? A kolikrát jsme tohle už říkali a kolik jsme zmařili talentů, kteří by v týmu, který je dobře vedený a který hraje pravidelně play off byli možná na špičkách hráčských žebříčků dost možná vedle Crosbyho a dalších? Chtěl bych vidět, jak by si vedli například Eberle nebo Yakupov, kdyby jsme je přesunuli třeba do Chicaga, Tampy nebo Anaheimu. McDavidovi přeju štěstí a přeju mu aby se v lize uchytil a aby se stal zářivou hvězdou NHL, ale nepřeju si aby to bylo v dresu Oilers. Ti už v draftu měli výhod tolik, jako žádný jiný klub ne a nezaslouží si aby tento trend pokračoval. Ostatně pravidla získávání hráčů v draftu se změnila právě díky tomu, že Oilers brali z prvního místa několikrát za sebou a už to prostě nebylo spravedlivé. A co si budeme povídat- není to spravedlivé. Skončit poslední a brát megasuperhvězdu není kumšt. Trhá mi to srdce když tohle píšu, protože Oilers mam hluboko v srdci už od dětství a nic se na tom už nezmění, ale nemužu přemýšlet prostě jinak- jako fanoušek celé NHL a vůbec hokeje si musím zachovat rozum.

Teď je ale vše v rukou nejvyššího vedení Oilers aby začalo konat a aby z nemocného klubu udělali zase zdravý a hlavně takový, na který mohou být fanoušci hrdí.