Preview: Oilers-Sharks

Martin Havlat , Tommy Wingels , Nick Schultz.Po čtyřdenní pauze Oilers doma v Rexall place přivítají žraloky ze San Jose. Ti včera ukořistili dva body na ledě Calgary, vyloupí Albertu kompletně?

 

 

 

 

San Jose se letos zatím moc nedaří. V pacifické divizi jsou pod nimi už jen Arizona a právě Edmonton. Z 27 odehraných zápasů získali 30 bodů, poslední 4 zápasy však vyhráli. Nyní je čeká dvojzápas s Oilers, nejdříve dnes na ledě Edmontonu, poté v úterý na domácím ledě. Sharks se proti Oilers daří dlouhodobě, v loňské sezoně vyhráli 4 z 5 vzájemných zápasů. Letos se podle představ Sharks nedaří brankářům a stálice mezi tyčemi Antti Niemi pomalu ztrácí vydobyté pozice, když ho často předčí jeho náhradníci Stalock nebo Grosenick a v brankářských statistikách je až na zadních pozicích. Právě uzdravšivší Alex Stalock, který byl dlouho na marodce se zraněním kolene by měl dnes proti Oilers po dlouhé době nastoupit. Týmové produktivitě vládnou tradiční tahouni Patrick Marleau a Logan Couture, kteří tvoří nebezpečný druhý útok ještě s Tommym Wingelsem, nebezpečná je i první formace Joe Thorntona s Pavelskim a Hertlem na křídlech. Na marodce jsou brankář Grosenick, útočník Matthew Nieto, který chyběl už včera v Calgary a dlouhodobě zraněný bývalý hráč Oilers Raffi Torres.

Oilers jsou na tom ještě daleko hůře, prohráli posledních 11 zápasů a se 17 body jsou nejhorším týmem celé NHL. Dlouhodobá frustrace vyústila až v tiskovou konferenci, na které převčírem před média předstoupil generální manažer Craig MacTavish. Kdo čekal, že se kabinou Oilers přežene vítr a přinese sebou nějaké změny, musel být zklamán. MacTavish totiž jen opakoval stálé fráze když se mužstvu nedaří, stojí za celým mužstvem i realizačním týmem, Oilers podle něho hrají dobrý hokej, s kterým jen nepřicházejí výsledky a tak je třeba mít s tímto týmem trpělivost. Stejně tak i s mladíky na farmách, kteří jsou příslibem pro budoucnost, ale nyní ještě nejsou pro NHL připraveni viz.Nurse, Klefbom atd. Byla prý chyba managmentu, že se na tyto mladíky příliš spoléhal. Další co se řešilo, byly trejdy. Také tady se nejspíš nic dít nebude. O naše hráče zájem v jiných týmech je, ale MacTavish za ně údajně nedostal nabídku, kterou by mohl akceptovat.  V tomto s ním souhlasím, je naprosto zbytečné se zbavovat hotových hráčů, za které nedostaneme odpovídajíci protihodnotu. Na druhou stranu by se na této možnosti mělo dále pracovat, protože je neoddiskuvatelné, že tým potřebuje probudit a nové tváře v kabině by ho jistě oživily. Další kapitolou je setrvání trenéra Dallase Eakinse o jehož odvolání prahne drtivá většina fanoušků Oilers. Eakins má ale i nadále MacTavishovu důvěru. K jeho setrvávání už se jinak asi už nemá cenu dále vyjadřovat, protože by to bylo mlácení prázdné slámy. Edmonton Oilers jsou celé veřejnosti pro smích a přesto se stále nic neděje, to vypovídá o celém managmentu své.

Na sobotním tréninku Oilers chyběli Matt Hendricks, Boyd Gordon a Nikita Nikitin. Hendricks už chybí delší dobu a ani dnes nenastoupí. Stejně tak i Nikita Nikitin. U Gordona je start nadále nejistý.

Obrana bez Nikitina by měla vypadat takto:

Ference – Schultz

Klefbom – Petry

Aulie – Fayne

útoku by měly zůstat pohromadě dvě elitní formace, složení třetí a čtvrté je nejisté vzhledem k absenci Boyda Gordona. Z farmy byl kvůli zraněním zpět povolán také Jesse Joensuu, který tam byl poslán teprve nedávno a za Barons si nestihl připsat ani jeden start, dnes by měl být připraven jako třináctý útočník. Sestava i s Gordonem by měla vypadat takto:

Hall – Nugent-Hopkins – Pitlick

Yakupov – Draisaitl – Eberle

Perron – Gordon? – Purcell

Gazdic – Arcobello – Pinizzotto

 

V brance nastoupí Viktor Fasth.

Zápas začíná ve 3:00 SEČ