Preview: Sharks-Oilers

rsz_game_43_marincinEdmonton se podruhé během tří dnů představí proti Žralokům ze San Jose. Oba týmy si pouze prohodí pořadatelství a Naftaři tak ve 4:35 SEČ poprvé v letošní sezoně okusí led v SAP centru. V předešlém utkání se podařilo Oilers vítězstvím 2:1 přerušit psychicky vyčerpávající výsledkovou mizérii a po 11 zápasech konečně znovu poznali hřejivý pocit vítězství. Zajímavostí je, že 8 porážek z uvedených 11 bylo pouze o jedinou branku. Naproti tomu Sharks prohrou na severu Alberty ukončili svou sérii 4 vítězství v řadě. Utkání v Edmontonu bylo pro San Jose třetím ve čtyřech dnech. Dnešním duelem zahajují Žraloci pět zápasů trvající šňůru utkání v domácí aréně.

Tým ze slunné Kalifornie zůstává v letošním ročníku poněkud za očekáváním. Žraloci v současné době okupují pozice mimo postupovou osmičku, konkrétně jim zatím patří 9. příčka v Západní konferenci. San Jose střílí poměrně dost branek, ale také jich velké množství inkasuje. V posledním utkání se v Rexall Place ve výborném světle prezentoval brankář Stalock, který naznačil, že by po svém zranění mohl být více než plnohodnotným soupeřem pro Fina Niemiho. Největší hrozbou pro obranu Oilers byli v předešlém měření sil v dresu Sharks Marleau a Couture, pozadu nezůstával ani probuzený český talent Tomáš Hertl. Nejinak by tomu mělo být i v dnešním zápase.

Edmonton má před sebou poměrně těžký los, kdy se v následujících šesti dnech postaví, kromě San Jose také dvakrát Anaheimu a New Yorku Rangers. Pozitivní je, že nejhorší tým celé soutěže v těchto zápasech nemá prakticky co ztratit. Play off je momentálně v rovině zbožných přání a strašák v podobě sestupu na kluby NHL naštěstí nečíhá. Oilers tak mají dobrou možnost získat si alespoň částečně fanoušky na svou stranu a udobřit si je lepšími výsledky. Poslední výkony a zejména ten proti Sharks naznačují, že pokud tým Dallase Eakinse hraje na hranici svých možností a všichni hráči odevzdají na ledě maximum, je mužstvo poměrně konkurenceschopné.

Edmontonský trenér do dnešního duelu nebude moci využít služeb ruského beka Nikitina, který byl zapsán na listinu zraněných hráčů. „Společnost“ tak bude dělat dlouhodobě zraněnému Pouliotovi. Do zápasu s největší pravděpodobnosti nezasáhne ani Matt Hendricks. Otazník se vznáší nad aktuálním zdravotním stavem Boyda Gordona. Za Sharks dnes určitě nenastoupí Raffi Torres, Troy Grosenick, Matt Nieto a Tyler Kennedy.

 

Předpokládaná sestava Oilers:

Hall-RNH-Pitlick,

Yakupov-Draisaitl-Eberle,

Perron-Gordon-Purcell,

Gazdic-Arcobello-Pinizzotto

Joensuu

Ference-Schultz,

Klefbom-Petry,

Aulie-Fayne

V brance by se měl znovu objevit Ben Scrivens