Preview: Ducks-Oilers

Ben+Lovejoy+Edmonton+Oilers+v+Anaheim+Ducks+lbz7zNpvurOlOilers před nedávnem prodělali dramatickou sérii proher,kterou přerušila překvapivá výhra se silnými  Žraloky. Ti nás však bleskurychle vyvedli z omylu,když nám den na to nastříleli pověstného “bůra”.  Edmonton potřebuje velké změny a potřebuje je co nejdříve. O tom není pochyb,ale dost k této problematice. Olejáři zítra nastoupí na ledě super-silných Kačerů z  Anaheimu. I přes nevalné výkony v předchozích zápasech by nebylo od věci se v noci podívat na lov kachen.

Anaheim Ducks

Anaheim vládne celé NHL. Nic víc k jejich formě vědět nepotřebujete. Tento tým je letos opravdu suveréní. Drtí své soupeře jednoho za druhým. Na listině zraněných hráčů se objevil Corey Perry,který po tvrdém hitu od Keitha Ballarda nenastoupí 3-4 týdny. V elitní lajně by měl nastoupit silový útočník Devante Smith-Pelly. Dalším zraněným hráčem je nejnadějnější brankář současnosti John Gibson. Díky tomuto zranění Duck podepsali za (šílených) 2,88 milionů ročně bývalého brankáře Oleářů Ilyu Bryzgalova. Ten by však měl dnes dělat pouze dvojku a mezi tyčemi by měl nastoupit další talentovaný gólman,tentokrát dán, Frederik Andersen. Mladík letos předvádí perfektní výkony a táhne výborný celek Ducks.

Na koho se zaměřit

Ryan Getzlaf- Obrovitánský Kanaďan patří mezi nejlepší centry ligy a tuto sezónu to jen a jen potvrzuje. Ve 27 utkání nasbíral již 21 kanadských bodů za 8 gólů a 21 asistencí. V tabulce pravdy má hodnotu +4

Předpokládaná sestava

Bourque – Getzlaf – Smith-Pelly

Beleskey – Kesler – Palmieri

Cogliano – Rakell – Silfverberg

Maroon – Thompson – Jackman

Fowler – Manson

Lindholm – Robak

Stoner – Vatanen

Andersen

Edmonton Oilers

V Edmontonu je vše opačně,vše špatně. Edmonton se nachází na chvostu celé ligy. Donedávna držel sérii 11 proher. Což Vám také říká svoje. I přesto se nestala žádná změna (když nepočítám výměnu trenéra gólmanů)! Na druhou stranu jsme však většinu utkání prohráli jen těsně a v některých částech zápasu jsme dominovali. I gólmani Ben Scrivens a Viktor Fasth měli světlé chvilky. Ale nedostatečná bojovnost,chyby v obraně a ještě jednou chyby nás stáli cenné body. V tuhle chvíli jsme již bez nadějí na Play-off. Leda by se stal nějaký zázrak,ale i přesto,že se blíží Vánoce,tak nic takového nečekejte. Vedení Edmontonu je prostě slepé. Pokud nechcete být každý „match day“ totálně psychicky vyčerpáni, doporučil bych se zaměřit spíše na jednotlivé hráče,než na výsledky týmu,protože tam lze najít pár plusů. Na listině zraněných hráčů se nic nezměnilo. V brance by měl nastoupit švéd Viktor Fasth,který by se jistě rád předvedl před svým ex-týmem.

Na koho se zaměřit

Jordan Eberle – Často kritizovaný Ebs začal předvádět výkony,na které jsme si u něj za poslední sezóny zvykli. Vše potvrdil krásným gólém proti San Jose a také tím,že vede bodování týmu.

Předpokládaná sestava

Hall – RNH – Pitlick

Yakupov – Draisaitl – Eberle

Perron – Arcobello – Purcell

Gazdic – Hendricks – Pinizzotto

Ference – Petry

Aulie – Schultz

Klefbom – Fayne

Fasth

Zápas začíná okolo čtvrté hodiny ranní (SEČ). Takže pokud máte nad tímto týmem pořád strpení,tak buďte u svých monitorů. Let’s go Oilers,let’s go!