Preview: Oilers-Ducks

Anaheim Ducks v Edmonton OilersDnes je na programu druhé střetnutí z dvojzápasu s Anaheimem. Ten předchozí Edmonton prohrál v Kalifornii jen těsně 1:2. Ducks byli lepším týmem, ale Oilers nepropadli a dokonce sahali i po bodech. Podaří se jim to dnes na domácím ledě Rexall place?

 

 

 

V předchozím zápase tahali Oilers za kratší konec, ve třetí třetině se ale Ducks přiblížili na rozdíl jediného gólu, ale ani k vyrovnání to nakonec nevedlo. Za Anaheim vstřelili góly Matt Beleskey s Ryanem Keslerem a i na tyto hráče si musí dát Oilers pozor. Kesler je po vynuceném přestupu z Vancouveru politý živou vodou a do nabitého kádru Ducks skvěle zapadl. Ve 30 zápasech zaznamenal 23 bodů. Ve své formaci má také dva skvělé spoluhráče, s kterými si dobře sedl. Kyle Palmieri a hlavně Matt Beleskey dotváří celou druhou formaci. Beleskey letos vstřelil už skvělých 14 gólů a v klubových statistikách už se vyrovnal ostrostřelci Coreymu Perrymu. Perry se Ducks zranil v zápase s Minnesotou když ho tvrdě u mantinelu nabral Keith Ballard a je mimo hru na několik týdnů. Anaheim má stále velkou marodku, hlavně v obranných řadách chybí opory. Sheldon Souray je zraněn dlouhodobě a do sezony ještě nezasáhl, dalšími jsou Francois Beauchemin a Eric Brewer. Do dnešního zápasu by ale po dlouhé době měl zasáhnout Ben Lovejoy. Dany Heatley už je také zdravý, ale byl poslán na nabrání kondice do záložního celku v Norfolku. Ducks mají dlouhodobé problémy s brankáři. Na pozici jedničky to mají asi už vyřešené, protože Frederik Andersen chytá skvěle. Je ale hodně vytěžovaný a Ducks za něho nemají plnohodnotný záskok. Vše ale směřuje k lepším časům, uzdravil se totiž Jason LaBarbera, který byl dnes zapsán zpět na soupisku z listiny zraněných hráčů a dokonce se spekulovalo, že by dnes mohl proti Edmontonu nastoupit, nakonec byl ale přecejen potvrzen Frederik Andersen, který proslouží svoji sérii. John Gibson se také pomalu uzdravuje, ale nakonec dohraje překvapivě sezonu na farmě a tak si tento obrovský talent bude muset na svůj čas počkat. Anaheim totiž podepsal roční smlouvu s Ilyou Bryzgalovem a vzhledem k její výši je patrné, že Ducks mají s tímto rusem smělejší plány než jen nějaký letmý záskok. Nicméně Bryzgalov se zatím rozehrává na farmě v Norfolku.

Na straně Oilers jsou stále na marodce Boyd Gordon, Nikita Nikitin a dlouhodobě zraněný Benoit Pouliot. Nejistý je start Marka Faynea. O jeho startu se rozhodne prý až těsně před zápasem nebo až dokonce v předzápasovém rozbruslení. Pokud Fayne nebude schopen nastoupit, počítá se s nasazením Keitha Aulieho. V útoku už oproti minulému zápasu nebude připraven Jesse Joensuu, který vzdal neustálé pendlování mezi prvním týmem a farmou a stěhuje se do Evropy, konkrétně do švýcarské ligy, kde bude nastupovat za tým SC Bern. Oilers místo něho nikoho nepovolali, ale dá se očekávat brzké uzdravení Boyda Gordona.Vedle Justina Schultze ke svému druhému zápasu v kariéře nastoupí Brandon Davidson. V brance nastoupí opět Viktor Fasth, který v prvním střetnutí s Ducks čaroval a předvedl opravdu skvělý výkon.

Sestava by tedy měla vypadat takto:

Hall – Nugent-Hopkins – Pitlick
Yakupov – Draisaitl – Eberle
Perron – Arcobello – Purcell
Gazdic – Hendricks – Pinizzotto

Ference – Petry
Klefbom – Fayne (Aulie)
Davidson – Schultz

Zápas začíná ve 3:30 SEČ.