Edmonton předvedl svou novou tvář

DEV_9158_slideHráči Oilers dokázali po čtvrté za sebou bodovat. Tentokrát si fanoušci v Rexall Place mohli po šedesáti minutách vychutnat pocit vítězství, když jejich miláčci předvedli vynikající výkon, který korunovali výhrou nad Islanders v poměru 5-2. Hvězdou utkání se stal jednoznačně Ben Scrivens, který každým utkáním roste. Důkazem toho je i fakt, že v posledních deseti střetnutí odchytal hned devět. Dvou brankovou noc zažil náš dříč Matt Hendricks a také se poprvé z branky v dresu „Olejářů“ radoval Derek Roy.

Do utkání lépe vstoupil hosté z Long Islandu, kteří v úvodních minutách několikrát vyzkoušeli pozornost Bena Scrivensa. Islanders se ale nepovedlo svojí převahu zužitkovat v podobě branky. To se nakonec povedlo v sedmnácté minutě domácím Oilers. Zásluhu na brance měl slovenský brankář Jaroslav Halák, který se snažil za brankou o rozehrávku, ale skvělý forčeking nové tváře Edmontonu  Rob Klinkhammerovi vedlo k odrazu, který našel volného Matta Hendrickse,1-0.

„Bylo to úžasné,“ řekl  Rob Klinkhammer. „Dnes jsme bojovali o každý puk a zaslouženě bereme dva body. Důkazem naši odhodlanosti byla první branka.“

Druhá část utkání začala skvěle pro „Olejáře“, kteří dokázali navýšit své vedení hned po osmi sekundách po úvodním vhazování. Po ose Ference-Hall-Eberle se mohl poslední jmenovaný radovat z osmé branky v sezóně, 2-0.

O tři minuty později se také dočkali hosté z New Yorku, když do oslabení poslal svůj tým kapitán Andrew Ference. Vše do svých rukou vzal rodák z Edmontonu Johnny Boychuk, který prostřelil vše co mu stálo v cestě, 2-1.

Edmonton se mohl dostat opět do dvou brankového vedení, ale dvojice Derek Roy a Teddy Purcell nedokázali využít svojí akci, když se řítili na Jaroslava Haláka úplně sami.

„Snažili jsme si to párkrát vyměnit, ale na poslední chvíli puk přeskočil moji hokejku,“ řekl Derek Roy. „Budeme to muset s Teddym na tréninku natrénovat.“

Nepovedená akce novou akvizici nemusela dlouho mrzet, protože ve třetí minutě třetí třetiny se mohl radovat z první branky v dresu Oilers. Velkou zásluhu na brance má také Teddy Purcell, který skvěle napadal obránce hostů Lubomíra Višnovského, kterému utekl kotouč na hůl Roye, 3-1.

Po třetí brance Oilers vložili Islanders vše do útoku aby se ještě pokusili něco udělat s nepříznivým průběhem. Dokonce jejich ofenzivní převaha byla natolik silná, že Edmonton dokázal za poslední dvacetiminutovku vyslat pouze čtyři střely oproti čtrnácti, ale i takové malé množství stačilo aby se Oilers radovali ze tří branek.

Edmonton udeřil v osmnácté minutě během sedmnácti sekund hned dvakrát. Nejprve Matt Hendricks vsítil do prázdné branky svůj druhý gól v utkání a tečku za střeleckým představením Oilers udělal Matt Fraser, který ukázal divákům v Rexall Place své přednosti, když tvrdou střelou zápěstím překvapil hostujícího brankáře.

„Mluvili jsme hodně o naší týmové hře,“ řekl Matt Hendricks.“ Vše co jsme si řekli, tak jsem dodrželi a mělo to úspěch. Přesně tam musíme hrát každé utkání a budeme úspěšní.“

Kosmetickou úpravu ve skóre udělali hosté 31 sekund před koncem utkání, když Brock Nelson využil druhou přesilovou hru Islanders, 5-2.

Oilers předvedli velmi dobrý výkon korunovaný skvělým napadáním a hlavně obětavostí. Vše bylo podpořeno dalším dobrým výkonem Bena Scrivense, který si připsal do statistik 31 úspěšných zákroků. Další utkání čeká Edmonton z úterý na středu opět na domácím ledě s Detroitem Red Wings.