Preview: Oilers-Red Wings

Edmonton Oilers v Detroit Red WingsPo vítězství nad Islanders čeká svěřence Todda Nelsona další těžké utkání na domácím ledě, když „Olejáři“ přivítají Detroit Red Wings, kde drží tvrdou ruku Kanadský trenér Mike Babcock. Edmonton se pokusí navázat na zlepšenou hru z posledních utkání.

Příchod nových hráčů do sestavy Oilers přinesl svěží vítr a odhodlanost bojovat v každém utkání o dva body. Důkazem toho jsou poslední čtyři utkání, ve kterých Edmonton dokázal bodovat. Také musíme poukázat na nový herní styl, který se zakládá na vysokém napadání a bojovnosti o každý puk. Právě tato hra ukázala, že hráči Oilers nejsou tak špatní jak se všude píše.

„Je to den co den lepší, „ řekl trenér Oilers Nelson. „Příchod nových hráčů do týmu přinesl spoustu nové energie, kterou jsme potřebovali.“ 

Náš další soupeř produkuje stejný hokej, takže se máme na co těšit. Dokonce s nadsázkou můžeme říct, že „Rudým křídlům“ máme co vracet, protože z posledních patnácti utkání máme pouze dvě vítězství a to je velmi bídná statistika. Detroit načal tři dny zpátky šesti zápasový „Road Trip“ na venkovním ledě a nezačal jej nejlépe, když si nedokázal poradit s „Kosatky“ z Vancouveru (1-4). Přesto si křídla drží pátou pozici ve Východní Konferenci, když jejich bilance činí 20-10-9. Právě tvrdý přístup Mike Babcocka poukazuje na to, že mladý tým kolem hvězd Datsyuka a Zatterberga máji na to, aby nehráli v play off druhé housle.

Oba trenéři mají skoro kompletní tým, když se bude muset hostující Mike Babcock obejít o služby českého beka Jakuba Kindla a brankáře Jonase Gustavssona. Olejářům bude chybět Tyler Pitlick, kterého trápí zranění břicha.

Stoprocentně můžeme říct, že Edmonton si už našel novou brankářskou jedničku. Ben Scrivens odchytal z posledních deseti utkání hned devět. Dokonce z posledních čtyř utkání má rodák z Spruce Grove fantastickou 93 procentuální úspěšnost, ale přes skvělé výkony dostane dnes překvapivě šanci v bráně Oilers Viktor Fasth, který se v letošní sezóně stále hledá. Roli jedničky u hostů z Detroitu bude zastávat zkušený Jimi Howard.

Pokud Edmonton předvede stejné nasazení jako v posledním utkání, můžeme se těšit na perfektní hokej, který bude až do konce vyrovnaný. Budeme  doufat, že se konečně dočkáme dvou výher v řadě. Go Oilers Go !!!