Preview: Oilers-Blackhawks

usa-today-8222814.0Edmonton Oilers dnes nastoupí před domácím publikem ke druhému vzájemnému zápasu v sezoně s Chicagem Blackhawks. Oilers se pod vedením prozatimního trenéra Todda Nelsona ve svých výkonech zlepšili, ale Chicago i letos potvrzuje roli jednoho z favoritů soutěže a Olejáře čeká velmi těžký zápas.

Oilers v posledních pěti zápasech ve čtyřech přápadech dokázali bodovat a i v posledním zápase s Detroitem sahali po bodech o které přišli až půl minuty před koncem. V tomto zápase dostal po delší době v brance příležitost Viktor Fasth a předvedl skvělý výkon což u něho v letošní sezoně zatím není kdovíjak obvyklé, takže doufejme, že se mu bude dařit i nadále. Ono je vůbec patrné, že hra obou našich brankářů se zlepšila a výměna trenéra brankářů se zdá být dobrým tahem. Dnes by se měl do branky vrátit Ben Scrivens, který pevně uchopil pozici jedničky, chytá ve skvělé formě a jedním z hlavních tahounů mužstva a má lví podíl na zlepšených výkonech.

Obranné dvojice se ustálily a nic by se nemělo měnit ani dnes. Jak tedy nastoupí?

Ference – Petry

Klefbom – Schultz

Nikitin – Fayne

To útok malým změn dočká, když Todd Nelson zkouší prohodit Purcella za Yakupova. Nelson se pokouší Naila Yakupova probudit, podle jeho vyjádření Yakupov hraje stále svoji kvalitní obětavou hru, ale stále se mu nedaří se prosazovat bodově. Uvidíme jestli tato změna přinese nějaké ovoce. Týmové produktivitě vládne trio Hall, Nugent-Hopkins a Eberle, kteří mají všichni shodně 25 bodů. V posledních čtyřech zápasech se zadařilo Jordanu Eberlemu, který zaznamenal 4 góly a 1 asistenci. Fanoušky navíc baví svojí technickou hrou a pro něj typickými finesami a je na něm znát, že ho hokej po velmi valžném startu do sezony začal zase bavit a je to jenom dobře pro celý Edmonton. Toto se už nedá říct o Tayloru Hallovi, který navíc v posledních zápasech ukázal i několik individuálních chyb, z nichž některé dokonce vedly k obdrženému gólu. Na marodce Edmontonu je prozatím pouze Tyler Pitlick, na včerejším tréninku ale chyběl Boyd Gordon. Klub žádné informace o jeho absenci nepřinesl a tak není jasné jestli dnes nastoupí nebo ne. S Gordonem by sestava měla vypadat takto:

Hall – Nugent-Hopkins – Eberle

Pouliot – Roy – Yakupov

Fraser – Lander – Purcell

Hendricks – Gordon (Gazdic)- Klinkhammer

Chicago zatím potvrzuje roli jednoho z favoritů soutěže a v západní konferenci je na třetím místě za Nashvillem a Anaheimem za kterými zaostává pouze o dva body. Týmové produktivitě vládne s velkým bodovým náskokem Patrick Kane, zaním jsou tradiční opory Toews, Versteeg či Hossa. Blackhawks mají navíc nejlepší obrannou dvojici v NHL Seabrooka s Keithem, kteří jsou navíc velmi nebezpeční i v ofenzivě a také tradičně i produktivní. Kris Versteeg by dnes neměl kvůli zranění nastoupit, stejně tak i obránce Trevon van Riemsdyk. V brance by měl i dnes nastoupit Corey Crawford.

Uvidíme jak zápas dnes dopadne, Blackhawks jsou totiž pro Oilers dlouhodobě velmi neoblíbeným soupeřem a vzájemné zápasy pro Oilers většinou končily debaklem. Pokud Oiler budou ale pokračovat ve svých výkonech v posledních zápasech, zejména zlepšenou defenzivou a zadaří se i Benu Scrivensovi, mohli by jsme dnes být Blackhawks důstojným soupeřem. V letošní sezoně jsme už s nimi prohráli na domácím ledě ostudným poměrem 1:7. Bylo to ale v době našeho největšího zmaru a doufejme, že nic podobného se dnes opakovat nebude. Zápas začíná ve 3:30 SEČ.