«

»

Led 10 2015

Ani Nikita Nikitin nezastavil svůj tým před vítězstvím

20150109_DEV1Výkony Oilers gradují, důkazem toho bylo dnešní utkání s jedním z favoritů na celkové vítězství celé NHL. Do Rexall Place přijeli „Jestřábi“ z Chicaga, kteří si po celé utkání nevěděli rady s novým herním systémem Oilers. Domácí si proto zaslouženě připsali cenný skalp v podobě vítězství 5-2. Největší zásluhou na skvělém výsledku měla druhá řada ve složení Pouliot (1+0)-Roy(1+2)-Yakupov(1+1), která byla hned u tří branek.

“ Byla to jejich noc,“ řekl trenér Todd Nelson.“ Všichni tři hráli velmi dobrý hokej.“

Od začátku utkání šlo vidět, že hosty z Chicaga nečeká nic lehkého, když hluboký forčeking dělal v jejich obraném pásmu paseku. Ani jeden tým nijak nebyl střelecky aktivní, ale hokej nahoru dolů se musel fanouškům obou týmu líbit.

První branku v utkání jsme mohli vidět v čase 7:34, když se po hrubce Nikiti Nikitina řítila do přečíslení dvojice Jonathan Toews-Brandon Saad. První střelecký pokus Ben Scrivens dokázal zlikvidovat, ale na dorážku Brandona Saada byl krátký, 0-1.

Na vyrovnání v utkání domácí dlouho nečekali, když hned za 1:18 sekund odčinil svojí chybu z předchozího utkání Benoit Pouliot. Vše odstartoval dobrým napadáním Nail Yakupov, ke kterému se přidal Derek Roy. Oba tito hráči dokázali dotlačit puk až před branku Anttiho Raanti, kde byl nejpohotovější právě Pouliot, 1-1.

Obrat byl dokonán o další čtyři minuty později, když si na trestné lavici odpykával trest na dvě minuty za hru vysokou holí David Rundblad. První část přesilovky „Olejářům“ moc nevyšla, ale v té druhé udeřili po krásné kombinaci. Puk zavezl do obranného pásma Anton Lander, který křižnou přihrávkou našel Teddyho Purcella, ten následně vybídl Dereka Roye, kterému stačilo pouze vložit hokejku do dráhy puku, 2-1.

Druhá třetina byla velmi podobná té předchozí, když hosté byli drženi zkrátka a domácí Chicagu nedovolili vytvořit sebemenší tlak. Přesto se v čase 5:47 dočkali vyrovnání. Druhá branka byla na chlup stejná jako ta předchozí, když opět udělal ruský obránce Nikita Nikitin chybu a z následného přečíslení na dvakrát těžil Brandon Saad, 2-2.

V tomto případě opět dokázali „Olejáři“ rychle odpověď. Tentokrát po 46 sekundách dorážel těsně před brankářem Antti Raantou obránce Jeff Petry, pro kterého to byla čtvrtá branka v sezóně, 3-2.

“ Bylo to dobré znamení, že jsme dokázali hned reagovat na obdrženou branku,“ řekl Todd Nelson.“ Musíme se držet naší hry a pak věřím, že budeme mít víc takových utkání.“

Po obdržené brance šlo vidět na hráčích Blackhawks menší frustrace z jejich vlastní hry, která nikam nevedla. Dokonce i jejich velká ofenzíva nebyla nijak oslnivá, přece jenom patnáct střeleckých pokusů po čtyřiceti minutách proti nejhoršímu týmu celé NHL je na takový tým málo.

Edmonton si v poslední části utkání v poklidu hlídal jedno brankové vedení, které nakonec korunoval v posledních třech minutách střetnutí dvěma brankami. Nejprve se poprvé po osmnácti utkání trefila ruská jednička draftu z roku 2012 Nail Yakupov, který se řítil společně s Taylorem Hallem osamocení na hostujícího gólmana. Vše vzal na své bedra Yakupov a kličkou do bekhendu vymetl horní růžek branky Antti Raantiho,4-2. Tečku za utkáním udělal Taylor Hall střelou do prázdné branky.

“ Je to skvělý pocit,“ řekl Taylor Hall. “ Je to skvělý tým, který má spoustu dobrých dovedností, právě takto bychom chtěli hrát. Hrají ve velkém tempu, kterému jsme se dokázali dnes vyrovnat a to je dobré znamení.“

Hvězdou utkání se stal Derek Roy, kterému příchod z Nashvillu Predators do Edmontonu velmi prospěl. Jeho výkony každým utkáním gradují, když si v dnešním utkání připsal 1+2 a celkově v šesti střetnutí v barvách Oilers zaznamenal 5 bodů (2+3) do statistiky pravdy má 3 kladné body.

Poslední domácí utkání před čtyř zápasovým „Road Tripem“ odehrajeme v pondělí s Floridou Panthers, budeme teda doufat, že se právě v tomto utkání konečně dočkáme vítězné série .