Preview: Oilers-Panthers

306edmflaDo Rexall Place nastoupí zítra v jednu hodinu ráno středoevropského času proti domácím Oilers „Panteři“ z Floridy. Bude to první utkání ze dvou v této sezóně.

Hráči Oilers po delší době ukazují, že je hokej opět baví. Jejich výkony jdou vzhůru, což dokazují předchozí výsledky. Za posledních šest utkání mají svěřenci Todda Nelsona kladnou bilanci 3-1-2. V Posledním utkání si vyšlápli na Chicago Blackhawks, když jednu z elit  NHL porazili vlastní zbraní. Velký důraz a hluboký forčeking byli klíčové elementy k vítězství 5-2. O zlepšené náladě v posledních dnech mluví i samotní hráči, kteří se shodují, že jejich chuť stoupá každým dnem.

„Je to úžasné,“ řekl Benoit Pouliot. “ Můžete cítit pozitivní energii v místnosti i na ledě. Opravdu je momentálně skvělé, být toho součástí.“

Organizace Panterů v létě udělali spoustu práce, aby jejich tým měl kvalitu a bojoval o play off. Největší přínos pro klub přinesla jednička draftu Aaron Ekblad, který od prvního dne plní veškeré předpoklady. Důkazem toho jsou také jeho statistiky (5+18), ale i jeho přístup k utkání. Musíme přiznat, že po delší době jde z hráčů Floridy strach, protože kombinace mládí a zkušeností ukazuje, že tento tým může hrát v letošním play off. Momentálně se panteři nacházejí na deváté příčce Východní Konference s bilancí 19-11-9.

Marodka hostů vzrostla před dvěma dny o dva nové hráče, když utkání s Vancouverem Canucks nedohráli Barkov a obránce Kulikov. Tuto dvojici doplní na listu zraněných ještě tvrdý hoch Shawn Thorton, který si v prosinci poranil tříslo. Todd Nelson bude stále postrádat Tylera Pitlicka.

Dnes by měli hráči Oilers nastoupit ve stejném složení jako v utkání s Blackhawks, to znamená, že do brány se opět postaví Ben Scrivens. Florida Panthers bude opět spoléhat na svou jedničku Roberta Luonga.

Edmonton dnes určitě čeká těžké utkání, důkazem toho jsou i poslední dva výsledky Floridy, která si poradila s našimi rivaly Vancouverem a Calgary, ale dnes musíme konečně navázat na skvělý výsledek s Chicagem. Go Oilers Go !!!