«

»

Led 14 2015

Oilers byli na Blusmeny krátcí

461499862_fullSize2Hráči Oilers načali čtyř zápasový „Road Trip“ prohrou na ledě St.Louis Blues 2-4. Po celé utkání tahal tým z Alberty za kratší konec provazu a jejich neschopnost, vytvořit si střeleckou příležitost pomohla domácím v poklidu kontrolovat utkání. Jediné dva světlé okamžiky v utkání Edmontonu předvedl Benoit Pouliot, který zaznamenal dvě branky.

„Je to jeden z nejlepších týmu v NHL,“ řek Pouliot.“ Zaspali jsme začátek utkání, kdy jsme byli u všeho pomaleji než soupeř. Pak se hodně těžko zpět vrací do utkání  proti takovému týmu.“

Edmonton sice nepředvedl bůhví jaký vstup do utkání, ale klidně se mohl dostat do vedení, kdyby štěstí stálo při Robu Klinkhammerovi, který hned v prvních sekundách utkání orazítkoval horní tyč branky Jake Allena.

Domácí „Blůesmeni“ si čím dál více vytvářeli lepší střelecký prostor, který dokázali využít v čase 13:49, když velké překvapení letošní sezóny Vladimir Tarasenko překvapivou střelou prostřelil Bena Scrivense, 0-1.

Neuběhli ani tři minuty od první branky a fanoušci se v Scottrade Center mohli radovat podruhé. Tentokrát domácí předvedli skvělou akci, kde figuroval kapitán Blues David Backes, když velmi chytře nastavil hůl do přihrávky Joriho Lehtera, 0-2.

Za první třetinu Edmonton vyprodukoval pouze pět střeleckých pokusů, ale jak se nakonec ukázalo, tak ještě horší třetinu měli před sebou, protože v druhé části vyslali jen tři střely na branku Jake Allena. Domácí za čtyřicet minut měli ve své statistice devatenáct střel, ze kterých dokázali tři využit.

Jak bylo naznačeno, tak v druhé třetině St.Louis své vedení navýšilo. Jmenovitě se o branku zasloužil Jaden Schwartz, který se vrátil do druhé třetiny s pár stehy na obličeji, když ho zasáhl puk. Mladý útočník se na branku moc nenadřel, protože si jeho hůl našla střílená přihrávka Barret Jackmana, 0-3.

V poslední části Blues kontrovali utkání do té doby, než dokázali „Olejáři“ snížit stav. Jori Lehtera nejprve vyfasoval dvě minuty za faul na Benoita Pouliota, který následně v početní výhodě sklepl nahození Justina Schultze, 1-3.

Edmonton okamžitě vložil veškeré úsilí do útoku, kde si dokázali vypracovat několik náznaku šancí, ale Jake Allen byl na svém místě. Další hřebíček do rakve Oilers zasadili domácí tři a půl minuty před koncem utkání. Po vyhraném vhazování Davida Backese okamžitě pálil Alexander Steen, který vymetl pravý horní růžek branky Scrivense,1-4.

Nakonec poslední tečku v utkání udělal Benoit Pouliot svou duhou brankou ve střetnutí, když jeho individuální akce byla zakončena střelou zápěstím do horního růžku domácí branky, 2-4.

Hvězdami utkání se stala trojice „Blusmenů“ Barret Jackman, David Backes a Jori Lehtera. Dnes Ben Scrivens kromě první branky, kde mohl lépe reagovat předvedl svůj standardní výkon, když  si připsal 25 úspěšných zákroků s procentuální úspěšnosti 86,2%.

Další utkání čeká Edmonton ve čtvrtek na ledě Tampy Bay Lightning, které jsme v letošní sezóně už dokázali porazit.