Preview: Lightning-Oilers

20141024_hallEdmonton se zítra postaví po dvou porážkách v řadě na led Tampy Bay Lightning. Svěřence Todda Nelsona nečeká nic lehkého, ale hráčům Oilers může dodat sebevědomí fakt, že v prvním měření sil v sezóně dokázali porazit „Blesky“, 3-2.V posledním utkání Edmonton odehrál na ledě St.Louis Blues, kde byli naprosto bez šance a po zásluze brali domácí dva body za výhru, 2-4. Tým z Alberty si nebyl schopný vytvořit větší množství střeleckých pokusů, když po šedesáti minutách svítilo v kolonce střel číslo 15, při takové aktivitě bylo jasné, že „Olejáři“ nemají šanci na úspěch. Velkým otazníkem před utkáním s „Blusmeny“ byla neúčast Matta Frasera v sestavě. Nejprve to vypadalo na zranění, ale nakonec se ukázalo, že se jedna pouze o rošádu v sestavě. Zítra mladý „Power Forward“ bude opět ve třetím útoku s Antonem Landerem a Teddym Purcellem.

Domácí Tampa má stejnou bilanci z posledních dvou utkání jako jeho protějšek. Blesky utrpěli porážky s Philadelphii a Bostonem, ale stále si drží druhou příčku ve Východní Konferenci, když ztrácejí pouze jeden bod na první New York Islanders. V pátečním utkání nás čeká zajímavá konfrontace, protože se utká nejlepší útok NHL s nejhorší obranou v lize. Tento fakt se také odvíjí ve statistice „Blesků“, hned trojice má přes čtyřicet bodů (Johnson, Stamkos, Kucherov).

Na středečním tréninku chyběl centr Boyd Gordon kvůli neznámých důvodů, ale Nelson sním může počítat do utkání. Na marodce stále zůstává pouze Tyler Pitlick. Domácím bude chybět český obránce Radko Gudas, pro kterého skončila sezóna kvůli zranění kolena.

Do branky Oilers se opět postaví Ben Scrivens, který v posledním utkání pustil jeden laciný gól z hole Vladimira Tarasenka. Svatyni Lightning bude střežit jednička týmu Ben Bishop.

Vše začne o půl druhé ráno středoevropského času v Amalie Areně. Go Oilers Go!!!