«

»

Led 17 2015

Pokračující gólová exploze Pouliota body nepřinesla

461590020_fullSize(2)Oilers pokračovali ve svém tripu po kluzištích soupeřů na ledě Tampy Bay Lightning. Obě mužstva se spolu utkala podruhé v sezoně. V prvním měření sil byli úspěšnější Naftaři, kteří dokázali v Rexall Place Blesky přetlačit v poměru 3:2. V obou brankách se dnes představily jedničky svých týmů – Scrivens na straně hostů, Bishop v kleci domácích. Přestože Oilers svým herním projevem vůbec nezklamali a svého soka přestříleli v poměru 32:19, na body to už potřetí v řadě nestačilo.

První třetina nabídla pouze jednu branku, kterou během vlastního oslabení vsítil obrozený střelec Benoit Pouliot. Úvod zápasu byl ve znamení opatrné a nepřesné hry na obou stranách. Většina slibně se vyvíjejících útočných výpadů Naftařů končila v postavení mimo hru.  V čase 6:04 byl za podražení vyloučen domácí útočník Namestnikov. V přesilové hře si hosté žádnou větší příležitost ke skórování nevytvořili a za zmínku stála snad jen tvrdá střela Yakupova, která však minula branku stráženou Benem Bishopem. Tampa Bay vyslala svou první střelu na Scrivense až v 9. minutě a fanoušci Blesků stále marně vyhlíželi očekávaný útočný kolotoč nejofenzivnějšího mužstva NHL. Ve 13. minutě se v dobré pozici zjevil Justin Schultz, ale puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole. O minutu později ujížděli v přečíslení dva na jednoho Nugent – Hopkins a Taylor Hall. Bishop však svůj tým opět podržel. V čase 12:56 putoval za katr Hendricks, který podrazil Kucherova. V oslabení se podél hrazení prosmýkl Nugent – Hopkins, přebruslil Antona Stralmana i jeho kolegu v obraně a hnal se sám na Bishopa. Ten jeho pokus vytěsnil, oba obránci však byli plně zaměstnání Hopkinsem a nehlídaný Pouliot mohl pohodlně dorážet. V čase 18:01 byl ještě vyloučen za sekání hráč Lightning Barberio. Skóre se však do přestávky již neměnilo. Střely na branku 10:5 pro hosty z Alberty.

Hned v první minutě prostřední části hry málem napodobil Nugent – Hopkinsův únik podél hrazení Kliknhammer. Domácí poté na několik minut sevřeli Naftaře ve vlastním obranném pásmu a hnali se za vyrovnáním. Nejprve nebezpečně střílel Palát, pak z ideální pozice mezi kruhy zahrozil Connolly. Scrivens byl připraven. Ve 25. minutě se až před hostujícího brankáře proháčkoval Carle, ale obránce Edmontonu mu puk na poslední chvíli vypíchl. Carle následně za vražení do Scrivense odjel na trestnou lavici a hosté si mohli znovu vyzkoušet přesilovou hru. Kýžené ovoce v podobě vstřelené branky však ani tato početní výhoda nepřinesla a za Bishopem pouze zazvonila branková konstrukce. Jakmile Carle naskočil po uplynutí trestu zpět do hry, našel na druhé straně kluziště najíždějícího Stamkose, který pohotovou a dobře umístěnou střelou propálil kanadského gólmana v brance Edmontonu. Po vyrovnávací brance se vyrovnal také obraz hry, Oilers se snažili hrát více do těla a bojovat o každý kotouč.  Ve 34. minutě se ve velké šanci ocitl znovu Stamkos, ale v ideální pozici minul. Vzápětí se do útočného pásma řítili Naftaři v poměru tři na jednoho. Derek Roy zkušeně ukázal Yakupovovi že Pouliot je hned za ním. Ruský útočník tedy přenechal kotouč Pouliotovi, který jej pak napříč kluzištěm poslal na najíždějícího Roye. Ten však pálil pouze do skvěle chytajícího Bishopa. V čase 38:42 byl vyloučen další domácí hráč. Za podražení Klinkhammera vyfasoval menší trest Andrej Šustr. Hosté svou další přesilovou hru konečně dokázali přetavit ve vedoucí branku. Benoit Pouliot zavezl puk až do brankoviště, kde se jej snažil dorážet Taylor Hall. V nastalé skrumáži se odvraceli nebezpečí Boyle a Stralman. Puk se nakonec od brusle jasona Garrisona odrazil za záda bezmocného Bishopa. Branka byla připsána střelci posledních dnů Pouliotovi. Střely na branku po druhé třetině 18:10 pro Edmonton.

Domácí na vyrovnání čekali pouze do poloviny 42. minuty. Tyler Johnson zavezl puk za branku Edmontonu, Po jeho přihrávce se ke kotouči nejdříve dostal Kucherova, který z bezprostřední blízkosti Scrivense nepřekonal. Vyraženého puku se však zmocnil Palát, pro kterého již nebyl problém poslat jej do odkryté branky. Hosty inkasovaná branka nabudila a do slibných šanci se dostali Hall s Schultzem. Ve 26. minutě napálil tvrdou střelou břevno Matthew Carle. Přestože se na stadionu strhla obrovská vlna radosti a zazněla dokonce gólová siréna, rozhodčí vše dobře viděl a správně branku neuznal. V čase 51:59 se ale domácí fanoušci a hráči přeci jen dočkali.  Justin Schultz poslal podél mantinelu puk přímo na brusle Oscara Klefboma. Ten se nestačil zorientovat a kontrolu nad pukem převzaly Blesky. Johnson backhandem vtipně přihrál mezi kruhy Palátovi, který zkušeně vymetl horní růžek edmontonské branky. V 55. minutě Nikita Kucherov a Ondřej Palát útočili dva na jednoho.  Ben Scrivens protentokrát zůstal nepokořen. V závěru utkání se hosté pokusili ještě o hru bez brankáře. Jeff Petry vyslal na Bishopa pár nebezpečných střel, ke kýženému gólovému efektu však ani jedna z těchto šancí nevedla.

Tampě stačilo hrát hokej až od poloviny druhé třetiny a přesto to proti slušně hrajícímu Edmontonu stačilo na obrat. Nejvytíženějším hráčem hostů byl s odehranými 24 minutami Jeff Schultz. Naopak Matt Hendricks po své roztržce s koučem Nelsonem po jedné nezvládnuté situaci před vlastním brankovištěm odehrál pouhých 11 minut.