Preview: Panthers-Oilers

Edmonton+Oilers+v+Florida+Panthers+tzQ3YVTYHRElV neděli od 1:00 SEČ nastoupí Oilers k dalšímu utkání na slunné Floridě. Tentokrát se edmontonským postaví do cesty celek Florida Panthers, s kterým se Oilers utkali poměrně nedávno na svém ledě (11. ledna). V tomto utkání předvedli domácí Naftaři velice slušný výkon, ale oba body brali za vítězství 4:2 Panteři. Oilers by rádi přerušili 14 zápasů trvající šňůru porážek na venkovních stadionech. Naposledy se Naftaři radovali z vítězství na kluzišti soupeře 9. listopadu 2014, kdy se jim v Madison Square Garden podařilo porazit domácí Rangers v poměru 3:1.

V dresu Oilers prožívá nebývalé střelecké procitnutí Benoit Pouliot, který v posledních 4 utkáních zaznamenal 6 branek. V předchozích 23 zápasech přitom rozvlnil soupeřovu síťku pouze čtyřikrát. Rázem tak atakuje nejlepší týmové střelce, které s 11 brankami tvoří trio Hall, Nugent – Hopkins a Eberle.  „Jsme na správné cestě,“ řekl Pouliot. „Pokud budeme hrát jako ve čtvrtek i tady na Floridě, budeme mít velkou, velkou šanci vyhrát tenhle zápas.“ Útočníka  Boyda Gordona čeká jubilejní 600. utkání. „Je to pro něj fantastický úspěch.“ poznamenal prozatímní trenér Todd Nelson.

V dresu Panthers se do skvělé formy dostává Roberto Luongo, což ostatně předvedl i ve vzpomínaném zápase na ledě Rexall Place, ve kterém čelil 33 střeleckým pokusům Naftařů. Luongo zažil spoustu vzájemných klání s Edmontonem, neboť velkou část své profesionální kariéry strávil v rivalském Vancouveru. S Oilers má také výrazně kladnou bilanci v podobě 27 vítězství, 12 porážek a 3 proher v prodloužení nebo po nájezdech. Útočník Scottie Upshall, který mimochodem v posledních 9 zápasech zaznamenal pouhou asistenci, nastřílel proti Edmontonu 8 branek v 15 zápasech. Kometou letošního ročníku je nováček Aaron Ekblad, který jako obránce posbíral už 25 kanadských bodů.

Trenér Edmontonu Nelson nadále postrádá zraněného útočníka Pytlicka. Florida má na listině zraněných hráčů zapsaného útočníka Shawna Thortona. V kleci domácích koček se představí Luongo, na straně Oilers to bude Viktor Fasth.