«

»

Led 18 2015

Oilers si z Floridy odvážejí po skvělém výkonu dva body

187036245_slideHráči Edmontonu Oilers se přecejen povedlo odvézt z Floridy body když po bojovném zápase zvítězili po samostatných nájezdech 3:2. Oilers předvedli skvělý a obětavý výkon a je to ten tým, který chceme všichni vidět.

První třetina se nesla v celkem poklidném duchu když na obou stranách nebylo nijak závratných ohrožení soupeřovy branky. V 7 minutě vážněji zahrozili pouze hosté a to svojí elitní formací když se Taylor Hall s Jordanem Eberlem řítili na branku dva na jednoho, Hall chtěl zakončovat sám, ale nic z toho nakonec nebylo. V 9 minutě byl za faul loktem vyloučen Huberdeau a o minutu později za sekání ještě Jokinen, Oilers tak dostali nabídku zahrát si minutovou přesilovku 5 na 3, ale vytěžili z ní jen pramálo. Za zmínku určitě stojí krásná přihrávka Nugenta-Hopkinse, který našel volného Halla a i když se puk dostal zpět k Nugentu-Hopkinsovi, střela šla úplně mimo. Jinak se nic vážnějšího nestalo a tempo zápasu udávali až dvě dějství následující.

Druhá třetina začala zhurta, hra se přelévala na obě strany. Dlouho se hrálo bez přerušení přičemž šance byly na obou stranách. Ve 22 minutě zahrozil nejdříve Mitchell po nepřesné a vůbec nedůrazné hře Petryho s Ferencem. Následně se Andrew Ference chtěl polepšit svojí nebezpečnou střelou od modré. Ve 24 minutě už se měnilo skóre když Boyes chyboval v rozehrávce, Fraser ho připravil o kotouč, který naservíroval Eberlemu a Jordan Eberle nádherným sólem s ještě efektivnějším zakončením a to bekhendovým blafákem nad Luongovo levé rameno nedal tomuto jinak skvělému brankáři žádnou šanci. 0:1. Toto vedené ale nemělo dlouhého trvání. Jen o dvě minuty později bylo vyrovnáno. U mantinelu se strhla mela, zmatků na obou stranách nejlépe využil Jussi Jokinen. Který přihrál Eriku Gudbransonovi a ten střelou od kruhů propálil Fastha. Tato střela nebyla sice úplně výstavní, ale puk nepříjemně zaplaval a skončil v síti. 1:1. Oilers vyrovnávací gól nijak neschladil, spíše naopak. Na Luonga nejdříve pálil Fraser a po něm střelou od kruhů Fayne. Zahrozil i důrazný Yakupov, který se hnal před branku a zkoušel ještě najít Roye, nic z toho ale nakonec nebylo. V polovině zápasu Florida hosty zmáčkla v jejich obranném pásmu a vytvořila si velký tlak, ovšem bez vážného ohrožení Fasthovy branky. Jen co se Oilers vymanili ze sevření, na druhé straně domácím zatápěla aktivně hrající první formace a byl to Nugent-Hopkins, který se dostal i do zakončení. Ve 33 minutě byl důrazný Pouliot, vybojoval puk a vyslal do sóla aktivního Yakupova, který si najel až před branku a zblízka i zakončoval, ovšem jen do připraveného Luonga. A tak jak platí pořekadlo nedáš-dostaneš, byla to Florida, která hýbala skórem. Od modré střílel Kulikov, po něm ještě Barkov a to do tyče, Fasth už nestačil zareagovat a zcela nehlídaný Huberdeau dorážel do prázdné branky. 2:1. Poté byl vyloučen Hayes a Oilers si zahráli přesilovku, při ní měli největší šance další velmi aktivní hráč hostů Nugent-Hopkins a také Jeff Petry. Záhy po skončení této přesilovky byl ještě vyloučen Campbell. Tato přesilovka ale hostům moc nevyšla a zahrozili prakticky jen Taylorem Hallem.

Do třetí třetiny tak šli domácí s jednogólovým vedením. Ve 44 minutě zblízka prověřil Fastha Hayes, na druhé straně po pěkném úniku zakončoval Hall. Ve 47 minutě byl Taylor Hall vyloučen za jeho typické hákování a s Oilers to vypadalo všelijak. Jenže přišel nádherný vyrovnávací gól ve vlastním oslabení. Tato akce byla vskutku ukázková. Puk měl na holi Mark Fayne, předal ho jubilantovi Gordonovi a ten dále Hendricksovi. Hendy byl jako vždy nekompromisní a hlavně přesný a vyrovnal tak na 2:2. Dále se hrálo aktivně, v 50 minutě přišly šance na obou stranách a to nejdříve Yakupova a pak na druhé straně Hayese. V 53 minutě byl za sekání opět vyloučen Hall, což nesl i hodně impulsivně a div nerozsekal svojí hokejku. Florida ale s touto přesilovkou naštěstí nenaložila právě nejlépe a zahrozila vlastně jen v závěru Campbellem. V 56 minutě vyslal na Luonga dalekonosnou střelu Taylor Hall, ale s tou prostě brankář Luongových kvalit nemohl mít problémy. V 57 minutě dostala opět šanci Florida, když byl naprosto zbytečně za držení hokejky vyloučen Lander. Oilers naštěstí i toto přežili a přežili i konečný závar před Fasthovou brankou, nejnebezpečnější byla střela Aarona Ekblada. Zápas tak došel do patu a šlo se do prodloužení.

prodloužení jako první zahrozil znovu Ekblad a to ve 2 minutě, Fasth jeho střelu vyrazil. Pak už ale hrozili pouze hosté. O minutu později Taylor Hall skvěle vystihl špatnou přihrávku Jokinena a ujížděl sám na Luonga, dostal se ale do špatného úhlu a tak volil raději zpětnou přihrávku na některého ze spoluhráčů. Naneštěstí mu ale nikdo nepomohl a tak puk skončil na hokejkách domácích. Ve 3 minutě ukázal skvělé hokejové myšlení a přehled Derek Roy, který krásnou přihrávkou našel před brankou zcela volného Justina Schultze, ten ale jakoby to ani nečekal že puk projde až k němu a puk mu sjel z čepele. O minutu později zase Hall přihrával na Klefboma, který od modré prověřil skvělého Luonga. Dále už se nic nestalo a tak zápas šel do nájezdů.

V nich byl úspěšný jen Nail Yakupov a tak Oilers zaslouženě vyhráli na ledě Floridy 2:3. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Huberdeau, druhý byl Yakupov a třetí Mitchell. Hlavně Nail Yakupov si za dnešní zápas zaslouží velkou pochvalu, protože svojí rychlostí a důraznou hrou hráčům Panthers celý zápas zatápěl. Oilers ale celkově odehráli velice dobrý zápas a po smolné prohře na ledě Tampy si z Floridy zaslouženě přecejen nějaké body odvážíme. Trip zakončíme ještě cestou do Washingtonu, který hraje poslední dobou velice dobrý hokej a i tento zápas pro nás nebude právě jednoduchý.