Preview: Oilers-Wild

5901656Po pauze způsobené víkendové All star game se koloběh NHL opět rozbíhá a hned várkou jedenácti zápasů. Jeden z nich se odehraje i v Edmontonu kam zavítá Minnesota, se kterou se Oilers v probíhající sezoně ještě nestřetli.

 

 

 

Wild neprožívají právě úspěšné období když z deseti zápasů vyhráli pouhé dva. Nyní dokonce spočívají na dně centrální divize, Oilers zase spočívají na dně divize pacifické. Otázka je nakolik tento fakt ovlivní dnešní zápas. Velice podprůměrné výkony poslední dobou podávají oba stálí brankáři, na které Minnesota letos vsadila. Hodně se očekávalo od Darcyho Kuempera, který měl loni skvělé statistiky a stal se jedním z největších objevů ligy.  Letos je ale hodně za očekáváními. Pouští laciné góly a není pro Wild takovou oporou jak si vedení od něj slibovalo. V prosinci se navíc ještě zranil a i když už je nyní zdravý, vedení ho poslalo na rozehrání na farmu do Iowy. Na konci roku tak vše zůstalo na dlouholeté jedničce Backstramovi, který už je v týmu Wild pouze v roli náhradníka. Backstrom ale letos stejně tak jako loni předvádí tragické výkony, trojka Josh Harding je zraněn a čtyřka John Curry také nijak neoslnil.  A tak vedení Wild udělalo celkem logický krok a přivedlo nového brankáře, nám starého známého Devana Dubnyka z Arizony. Krok Coyotes se moc logickým už moc neukazuje, protože Dubnyk v letošní sezoně předváděl kvalitní výkony a postupně z pozice jedničky vytlačil i Mika Smithe. Dubnyk se tedy vrací do Edmontonu, kde strávil většinu své kariéry a byl také už potvrzen jeho start v dnešním zápase tak uvidíme jak si proti svým bývalým spoluhráčům povede. Produktivitu Wild vede s 38 body Jason Pominville, který boduje celkem pravidelně a to hlavně přesnými přihrávkami, kterých nastřádal už 38. Těsně v závěsu za ním je Zach Parise. Svůj potenciál u Wild se zatím marně snaží naplnit ostrostřelec Thomas Vanek. Za úpadkem jeho formy může stát i obvinění z nelegálních sázek. Gólově se prosazuje i Jason Zucker, v obraně pevně vládne Ryan Suter. Výčet hráčů, kteří v Minnesotě vyčnívají ale tímto končí. Od prosince je na marodce centr Mikael Granlund, který by dnes poprvé měl nastoupit.

Oilers byli před pauzou na čtyřzápasovém tripu s bilancí dvou proher a dvou výher po nájezdech s Capitals a Panthers. V případě úspěchu s Wild by to byla třetí výhra za sebou, ale nebudeme předbíhat. Tým Edmontonu trénoval bez Ryana Nugenta-Hopkinse, který se jako jediný zástupce Oilers zúčastnil All star game. Ryan si v tomto speciálním zápase připsal dvě asistence. Dnes ale samozřejmě za Oilers nastoupí. Otazník visí ale nad startem Taylora Halla, který byl na pondělním tréninku zasažen pukem do nohy a trénink opustil. Núčastnil se ani tréninku dnešního, ale jestli dnes nastoupí se ukáže na dnešním předzápasovém rozbruslení. Produktivitě Oilers „vévodí“ trio Hall, Nugent-Hopkins, Eberle s 29 body. V posledních dnech se hodně hovořilo o tom, jestli vedení Edmontonu nevyužije zařazení Kings Mika Richardse na draft, ale samozřejmě se nic nestalo. Docela logicky, protože ačkoli je to kvalitní hráč, který by se podle mne do našeho týmu náramně hodil, jeho obrovská –  téměř šestimilionová smlouva je pro týmy příliš velkou zátěží.

Sestava Edmontonu bez Halla by měla vypadat takto:

Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle

Purcell – Roy – Yakupov

Fraser – Lander – Gazdic

Hendricks – Gordon – Klinkhammer

 

 

Ference – Petry

Klefbom – Schultz

Nikitin – Fayne

 

 

Po dlouhé době si také můžeme ukázat jak vypadají naše přesilovkové formace:

  1. Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle – Hall – Schultz
  2. Yakupov – Lander – Purcell – Nikitin – Roy

 

brance nastoupí Viktor Fasth.

Zápas začíná ve 3:30 SEČ.