Preview: Maple Leafs – Oilers

abelimages-getty-imagesFanoušci Oilers si budou muset dobrých devět dní počkat než opět uvidí v Rexall Place své miláčky, protože svěřence Todda Nelsona čeká šestí zápasový“Road Trip“. Vše odstartují zítra na ledě Air Canada Center, kde Edmonton přivítá domácí Toronton Maple Leafs. Oba celky v minulé sezóně odehráli mezi sebou dvě utkání a v obou případech Leafs brali dva body za výhry 6-5 v prodloužení a 4-0.

Edmonton v posledním utkání nestačil na Pittsburgh Penguins, když Oilers bez většího odporu prohráli 0-2. Za „Tučňáky“  se dokonce trefil bývalí „Olejář“ David Perron, který byl nedávno vyměněn. Přestože tým z Alberty nezvládl poslední utkání, tak  z posledních 16 střetnutí má padesáti procentní úspěšnost při bilanci 7-7-2.

Vedení Oilers konečně zareagovala na absenci nepříliš oblíbeného obránce Nikita Nikitina povoláním slovenského obránce Martina Marinčina z farmářského celku Oklahoma City, který v minulé sezóně patřil mezi největší překvapení v soupisce Oilers. Otázkou ale je, jestli mladý bek dokáže navázat na výkony z poslední sezóny, protože ani v AHL nepředvádí zázračné výkony. Todd Nelson se bude muset zítra opět obejít bez dvojice Hall-Pouliot, kteří ani dnes nebyli na ranním tréninku s týmem.

Toronto Maple Leafs zažívá nejhorší období od sezóny 1966/67, když po dnešní prohře na ledě New Jersey Devils 1-4, zaznamenal jedenáctou porážku v řadě. Tým Leafs se po odchodu trenéra Randyho Carlyleho totálně rozpadl a místo vytouženém nakopnutí přišlo hluboký propad, jejich momentální umístění je 13. místo ve Východní Konferenci a ztráta 13 bodů na osmi Boston Bruins. Můžeme tedy říct, že kvůli unáhleném jednání přišlo Toronto o naději na play off, protože za vedení odvolaného trenéra Maple Leafs okupovali šestou příčku v Konferenci.

Utkání nám začne v jednu hodinu středoevropského času, kdy se pokusíme prodloužit nelichotivou bilanci Leafs na číslo 12. Go Oilers Go !!!