Preview: Jets-Oilers

mark-stuart-nhl-edmonton-oilers-winnipeg-jets-850x560Okolo druhé hodiny ranní nastoupí Olejáři na horké půdě kanadského města Winnipeg. Místní tryskáči hrají letos ve velké formě a bojují o účast ve Stanley Cupu. V Edmontonu je bohužel již tradičně dobojováno a o play off si můžeme nechat maximálně zdát. I přesto se tým pod vedením Todda Nelsona pomalu zvedá a předvádí hokej na úrovni NHL. Takže se můžeme připravit na zajímavou bitvu, protože Jets potřebují každý bod.

 

 

Winnipeg Jets

Tryskáči míří do své domovské arény po výhře 5:4 po samostatných nájezdech. Jinak ale poslední  období nemají kdovíjakou formu, hlavně co se oslabení týče. Jak jistě víte, tak se před nedávnem ve Winnipegu udál velký trejd, kdy byl přiveden obránce Tyler Myers a útočník Drew Stafford. Oba by měli v tomto zápase nastoupit. V kleci domácího celku nastoupí mladý kanaďan Hutchinson.

Na koho se zaměřit

Dustin Byfuglien – tento obří kanaďan letos předvádí úctyhodné výkony, které dokazují, že patří ke špičce ligy.

Predpokládaná sestava

Ladd – Little – Stafford

Perreault – Scheifele – Wheeler

Thoburn – Lovry – Frolik

Galiardi – Slater – Peluso

Chiarot – Byfuglien

Enstrom – Myers

Stuart – Trouba

Hutchinson

Edmonton Oilers

Olejáři budou mít po výprasku od Senátorů co napravovat, ale půjde to horko těžko. Hned sedm hráčů je mimo hru. Především Hall a Scrivens. Dále také Hendricks, Pitlick, Gordon, Nikitin a Klinkhammer. Poslednímu jmenovanému se dnes narodil chlapec. Gratulujeme. V brance by se měl objevit švédský cholerik Viktor Fasth, který poslední dobou nechytá zrovna jistě.

Na koho se zaměřit

Oscar Klefbom – Tento mladý švédský talent dokazuje, že je na NHL již připraven a pomalu se z něj stává hvězdný obránce. Cesta je před ním ale ještě dlouhá. Každopádně ho sledujte a uvidíte, že tento mladík je budoucnost Edmontonu.

Předpokládaná sestava

Purcell – RNH – Eberle

Hamilton – Roy – Yakupov

Pouliot – Lander – Pakarinen

Gazdic  –  Fraser

 

Ference – Petry

Klefbom – Schultz

Marincin – Fayne

 

Fasth

Vhazování je ve 2 hodiny, takže pokud možno buďte u svých obrazovek a fanděte. Go Oilers Go!