«

»

Úno 18 2015

Preview: Oilers-Bruins

imagesOilers se po dlouhé venkovní sérii, která čítala 6 zápasů (bilance 2 -3 -1), vrací domů. Dnes se od 4:00 SEČ znovu představí před svými fanoušky v Rexall Place, soupeřem Naftařů bude klub Original Six Boston Bruins. S Medvědy se Edmonton utká letos podruhé. 6. listopadu v Bostonu padli Oilers 2:5, když nezvládli závěrečnou třetinu v poměru 1:4. Branky hostů tehdy zaznamenali Gordon a Arcobello.

Oilers ve svém posledním vystoupení sehráli otevřenou partii s Tryskáči z Winnipegu, přičemž si z Manitoby odvezli bod za prohru po samostatných nájezdech 4:5. Perfektním výkonem se prezentoval autor dvou branek Nail Yakupov. Edmontonu se hned v první sérii samostatných nájezdů zranil brankář Viktor Fasth (koleno) a vyměnil si tak na Injury listu místo s Benem Scrivensem, který se dnes s největší pravděpodobností postaví do domácí branky. V prvním týmu tak i nadále zůstává náhradní brankář Richard Bachman.

Boston odehrál svůj předchozí zápas u „sousedů“ v Calgary a nepředvedl se v příliš dobrém světle. Po dvou třetinách vedli Bruins 3:1 a vše nasvědčovalo tomu, že si v poklidu dokráčí pro dva body. Plameny se ale nevzdaly a dokázaly dovést utkání až do prodloužení, ve kterém rozhodly o své výhře v poměru 4:3. Boston v současné době drží zuby nehty poslední postupové místo ve Východní konferenci a podobné ztráty mohou v konečném účtování Medvědy hodně mrzet.

Některé zdroje uvádějí, že by si dnes v brance Bruins mohl svůj debut v NHL odbýt brankář tmavé pleti Malcom Subban. Trenér Claude Julien avizoval, že hodlá dát mladému kanadskému brankáři v některém z nejbližších utkání příležitost. Podle několika spekulací by měl dokonce Subban chytat proti Oilers právě proto, aby se předvedl svému budoucímu zaměstnavateli. Bruins již delší dobu netají své choutky získat před play off některého z elitních útočníků Edmontonu.

Prozatímní trenér domácích Todd Nelson postrádá zraněné útočníky Tylera Pytlicka, Taylora Halla a Matta Hendrickse. Na marodce jsou také ruský obránce Nikita Nikitin a zmiňovaný brankář Fasth. Pravděpodobně dnes nenastoupí ani novopečený tatínek Klinkhammer. Naopak v pořádku by měl být Luke Gazdic, který po pěstní vložce nedohrál utkání ve Winnipegu. Boston má ve stavu pracovní neschopnosti momentálně pouze útočníka Marca Savarda.