Preview: Hurricanes-Oilers

7798894Již od 20 hodin SEČ večer se spolu podruhé v sezoně utkají týmy Edmontonu a Caroliny. První střetnutí, které se odehrálo v říjnu na ledě Edmontonu vyhráli Oilers poměrem 6:3. Dnes se hraje v Carolině v PNC Aréně. Oba celky mají již po sezoně a hrají už jen o čest.

 

 

 

Tu si doufejme Oilers hodlají po zbytek sezony udržet a nenásledovat  tým Buffala Sabres, kteří jdou vstříc poslednímu místu kvůli první volbě v draftu a Connoru McDavidovi a rozprodali většinu svých opor včetně obou brankářů. Oilers jsou nyní v celé NHL předposlední a v západní konferenci poslední, před nimi už je ale jen o pouhé dva body tým Arizona Coyotes. To Hurricanes se ode dna oproti zmíněným týmům poněkud odpoutali. Jistě, jejich výkony jsou stále nevyrovnané, ale už nedostávají takové příděly jako předtím a ve třech bodech mají před sebou na dohled naopak poslední dobou mizerně hrající týmy Toronta a Columbusu. Celky Caroliny a Edmontonu ačkoli na sebe moc nenaráží, mají mezi sebou určité napětí od sezony 2006, kdy spolu hráli finále Stanley Cupu. Tehdy jak všichni víme Oilers ztratili takřka jistý zisk poháru v pátém zápase, Canes sérii otočili a nakonec se smáli oni. Od té doby je tento tým v Edmontonu velmi neoblíbený… Ale to je historie.

Současné postavení obou týmů je na úplně opačném pólu v tabulkách a ani dnešní zápas na těchto pozicích nic zásadního nezmění. Canes nyní hrají sérii pěti zápasů v řadě přičemž tenhle je druhý, ten první s Minnesotou jim nevyšel a prohráli ho 1:3. Na jejich marodce se nyní na rozdíl od dnešního soupeře nenachází nikdo a tak můžou hrát v plné sestavě. Už bez českého zástupce Jiřího Tlustého, který byl těsně před uzávěrkou přestupů vyměněn do Winnipegu, zato ale s jiným čechem Andrejem Nestrašilem, který se po přestupu z Detroitu pomalu zabydluje v sestavě Hurikánů a nyní dostává šanci v prvních dvou formacích. Týmové produktivitě vévodí překvapivě obránce Justin Faulk, těsně za ním v závěsu je kapitán Eric Staal. Tak jako v Edmontonu, tak ani v Carolině letos nemají stálou brankářskou jedničku a brance dostávají příležitost oba brankáři, tedy Ward s Khudobinem. Cam Ward chytá ale přecejen o trochu častěji a právě on bude i dnes proti Edmontonu v brance.

Na straně hostů na marodce nadále zůstávají Viktor Fasth, Nikita Nikitin, Taylor Hall a Anton Lander. K nim se nedávno přidal i Iiro Pakarinen, který má zraněné koleno. Tyler Pitlick už s týmem trénuje a je jen otázkou času, kdy poprvé naskočí do zápasu. Také Nikita Nikitin už absolvuje s týmem tréninkové dávky na ledě, ale zatím pouze v bezkontaktním dresu. Anton Lander už je návratu do zápasového tempa velmi blízko a na včerejším tréninku nahradil veterána Dereka Roye, který dostal od klubu volno, ale v dnešním zápase nastoupí na svém místě centra druhé formace. Anton Lander údajně nastoupí už v příštím zápase s Detroitem.

Sestava bude vypadat takto:

Pouliot – Nugent-Hopkins – Eberle

Purcell – Roy – Yakupov

Hamilton – Hendricks – Fraser

Gazdic – Gordon – Klinkhammer

 

Klefbom – Schultz

Marinčin – Fayne

Ference – Oesterle

 

V brance nastoupí poprvé v sezoně od začátku zápasu Richard Bachman. Ten je s týmem už skoro měsíc když nejdříve nahradil zraněného Scrivense a kryl záda Viktoru Fasthovi a poté když se zranil Fasth, tak dělá náhradníka Scrivensovi. Do zápasu naskočil zatím pouze jednou, když v polovině února střídal Viktora Fastha a poté ještě jednou v průběhu samostatných nájezdů. Bachman má skvělá čísla z působení v Oklahomě. V dosud odchytaných 22 zápasech má průměr 2.30 obdržených branek a procentuální úspěšnost zásahů má skvělých 0.921%.

Zápas jak už jsem psal začíná ve 20:00 což v Carolině odpovídá 15 hodině odpolední a podle vyjádření hráčů Edmontonu takovéto odpolední zápasy milují jak lidé tak i samotní hráči a na zápas se všichni teší. Tak uvidíme na kolik budou hokejisté Oilers natěšení a jestli toto natěšení dokáží také přetavit v dobrý výkon, což je to, co nyní od nich očekáváme když už nepotřebujeme žádné body. Minulý zápas v Chicagu byl z pohledu Edmontonu velice zdařilým a uvidíme jestli na tento výkon dokáží hráči Oilers navázat.