McLellan nebo Babcock? Je rozhodnuto

imageV posledních dnech se řeší v Kanadě otázka, kdo zaujme pozici hlavního trenéra na lavičce Oilers. Zpočátku nový generální manažer „Olejářů“ Peter Chiarelli měl na seznamu jména jako Dan Bylsma, Todd Nelson a Todda McLellana. Vše se ale změnilo v posledních dnech, kdy GM Red Wings oznámil, že trenér Mike Babcock má zelenou, aby mohl jednat s jinými kluby o své budoucnosti. Samozřejmě se po této informaci zkušený lodivod dostal do seznamu Edmontonu na první místo.

Jak se ukázalo v posledních hodinách, rozruch kolem Oilers a Mikea Babcocka je naprosto zbytečný, protože Peter Chiarelli už před týdnem navštívil dějiště Mistrovství světa v Praze a v Ostravě, kde se podle Kanadského tisku setkal na společné večeři s Toddem McLellanem, který zatím úspěšně vede výběr javorového listu. Podle informaci nejmenovaného zdroje, který patří mezi blízké známe obou aktéru se oba domluvili na spolupráci. Vše by mělo být zveřejněno po šampionátu, aby se mohl McLellan plně soustředit na Kanadskou reprezentaci.

Důkazem této informace může být také fakt, že Mike Babcock plánoval cestu do Prahy, kterou nakonec odložil, protože pro něj vedení Toronta Maple Leafs poslalo soukromý tryskáč, který by ho měl dopravit do jednoho z nejhokejovějších míst na světě.

Uvidíme po Mistrovství světa, jestli tyto informace budou pravdivé, ale podle mě je to hotová věc, protože jestli jsou oba domluveni, nevěřím, že Peter Chiarelli by změnil svůj názor jen kvůli tomu, že je Mike Babcock k mání. Sice Babcock je velmi lákavé zboží, ale McLellan je také skvělý trenér, kterého hráči berou a respektují.