Máme tu první podpis Chiarelliho

imagesJak většina fanoušku Oilers ví, tak „Olejáře“ tlačí bota v obraně, ale také v bráně, kde od doby Dwayneho Rolosona nejsme schopni najít brankáře, který by svými výkony dokázal dotáhnout tým k vítězství. Nový GM Peter Chiarelli si je vědom, kde musí „Olejáře posílit aby jeho tým byl konkurence schopný.

Jeho první kousek do skládanky se jmenuje Eetu Laurikainen, který patří mezi další nadějné brankáře z finské školy. Jak je známo, tak v posledních letech právě Suomi vysílají do celého světa nadané a dobře připravené gólmany. Eetu Laurikainen je sice typově jiný něž jeho kolegové stejné národnosti, naopak jeho mrštnost a atletická připravenost ho řadí mezi velké talenty.

Dvaadvacetiletý brankář dostal od vedení Oilers dvouletý vstupní kontrakt. Pravě za toto období se bude snažit navázat na poslední sezónu ve finské lize, kde v týmu Espoo Blues odchytal 37 utkání s čísly 2,10 branky na utkání a procentuální úspěšností 93,3 %. Na to, že to byla první sezóna pro Eetu Laurikainena mezi dospělými bylo jasné, že tyto výkony neskončí bez povšimnutí.

Můžeme počítat, že tento Fin se bude rozvíjet a bojovat o místo jedničky s Laurentem Brossoitem v nižší soutěži v týmu Condors Bakersfield, kteří budou v příštím roce náš farmářský tým. Právě tato situace ukazuje, že si nejspíš bude muset Richard Bachman balit kufry a dát přednost těmto mladším brankářům.