Pomůže Edmonton vyřešit platový strop Bruins?

DL_0127_dougie_hamilton_shotVedení NHL před několika týdny oznámila sumu, která bude tvořit v následující sezóně platový strop. Ta částka se bude pohybovat kolem 71,5 milionů dolarů a hned po zveřejnění této informace naběhly některým generálním manažerům vrásky na čele. Největší problémy budou mít týmy jako Chicago Blackhawks, Los Angeles Kings a Boston Bruins, kteří budou muset obětovat některé ze svých hvězd.

Právě tento krok nejvíce potěšil Edmonton Oilers v čele s novým GM Peterem Chiarellim. Olejáři mají několik es v rukávě v podobě draftu nebo velmi nadějných hráčů, kteří by mohli uspokojit požadavky nejednoho generálního manažera NHL. Široká veřejnost je přesvědčena, že Peter Chiarelli se zaměří na svůj bývalý tým Boston Bruins, protože kde jinde by měl začít, když všechny hráče zná do posledních puntíků a také ví, co právě Bruins hledají.

Boston má jen pár měsíců, aby vyřešilo otázku kolem Dougie Hamilton, Ryan Spooner, Brett Connolly a Joe Morrow u kterých bude po sezóně svítit status omezení volní hráči. Vedení „Medvědů“ bude mít k dispozici něco kolem 6,29 milionů, ale Bruins budou potřebovat něco kolem 8,6 milionů,  aby mohli podepsat všechny čtyři hráče. Otázka zní, až bude zvolený nový GM Bruins, jakým směrem se vydá? Už teď je ale jasné, že ho nečeká nic lehkého.

Nejasná situace dává šanci právě nám, zkušený Peter Chiarelli ví, jak dosáhnout toho co si zamane a už teď můžeme odhadnout na koho se zaměří. Jeho první cíl by měl být nadějný a už výkony obránce Dougie Hamilton, který by mohl vyřešit hned několik otázek. Ta první určitě je, kdo se postaví na modrou čáru do první přesilové formace. Tento jednadvacetiletý urostlý obránce už dokázal, že se může rovnat s těmi nejlepšími a ve dvojici s Charou patřil mezi nejlepší beky v NHL. Jeho příchod do Alberty by také vyřešilo otázku, co s Justinem Schultzem, který je opět omezený volný hráč. Většina odborníku se shodují, že „Olejářům“ už došla trpělivost a práva na jeho osobu by se měla vyměnit. Jejich názor naprosto sdílím.

Druhé jméno na seznamu byl mohlo být „Power Forward“ Milan Lucic, kterému po další sezóně končí smlouva v Bostonu a jeho prodloužení není moc reálné z důvodu, že Bruins hledají produktivnější křídlo než je samotný Lucic. To by mohla být další šance pro“ Olejáře“, protože právě tento typ hráče hledá Peter Chiarelli, který těsně po svém zvolení do funkce prozradil, že se bude snažit přivést urostlé hráče. Musíme přiznat, že právě rodák z Vancouveru by byl ideální křídlo vedle Connora McDavida, protože budoucí super hvězda NHL bude potřebovat hráče, který se o něj v utkání postará a zároveň si připíše nějaké kanadské body.

Poslední a asi nejméně reálné jméno z těchto hráčů je Zdeno Chara, kterému je osmatřicet let, ale stále patři mezi elitní obránce. Sice letošní ročník mu příliš nevyšel z důvodu zranění, když vynechal spoustu utkání, ale jeho role v týmu „Oilers“ by byla nenahraditelná. Jeho vůdčí schopnosti a zkušenost by velmi pomohla mladým obráncům jako jsou Oscar Klefbom nebo Darnell Nurse. Největší problém by určitě byl v jeho délce kontraktu, když do jeho vypršení chybí ještě tři roky (celkově inkasuje 16 milionů dolarů).

Peter Chiarelli má spoustu materiálu k výměnám a můžeme s určitostí říct, že právě Boston Bruins inkasuje nejednu nabídku  na výměnu právě z Edmontonu a pokud aspoň jeden z těchto hráčů dokáže Chiarelli přivést můžeme brát, že náš tým se posune kupředu.