Šance, že Derek Roy dostane novou smlouvu je nulová

10824944Hned po prvním utkání nové sezóny bylo jasné, že Edmonton Oilers musí angažovat zkušeného centra do druhé řady. Tento fakt si uvědomili snad všichni kromě dvojice Craig MacTavish-Dallas Eakins, kteří stále prosazovali trojku draftu Leona Draisaitla. Naděje německého hokeje nakonec odehrála nebo spíš odtrpěla 37 utkání, kde bylo jasné, že potřebuje na nejlepší hokejovou soutěž ještě čas. MacTavish nakonec do týmu přivedl těsně před novým rokem Dereka Roy z Nashvillu Predators, kteří na oplátku získali od Oilers jiného centra Marka Arcobella.

Drobný útočník hned po svém příchodu přispěl asistenci k vítězstvím nad silným Los Angeles Kings. Jeho hra přinesla do druhé formace klid a vytouženou zkušenost, ze které začal konečně těžit Nail Yakupov. Bývalá jednička draftu do té doby opět bodově tápal a jeho hra nebyla příliš dobrá. Vše se změnilo příchodem zmiňovaného rodáka z Ottawy. Yakupov nakonec ve spolupráci s Derekem Royem zaznamenal 21 bodů a celkově si připsal v sezóně 33 bodů, které byli nakonec maximum v jeho kariéře.

Samozřejmě spolupráce této dvojice si muselo vedení všimnout a už těsně před koncem základní části se spekulovalo, že Roy inkasuje novou smlouvu od Craiga MacTavishe. Nejprve ale byl na řadě Nail Yakupov, který dostal 14.dubna dvouletý kontrakt na pět miliónů dolarů. Po zveřejnění této informace MacTavish opravdu potvrdil, že má zájem prodloužit spolupráci s Derekem Royem.

Bohužel pro Roye a bohu díky pro „Olejáře“ Kevin Lowe a Craig MacTavish dostali vyhazov a do obou dvou funkcí byl jmenován Peter Chiarelli. Ještě před vyhazovem těchto mužů se stal zázrak v podobě vítězství v draftové loterii, která znamená zisk Connora McDavida, prý jednoho z největších talentů za posledních třicet let. To znamená jeden problém za druhým pro zkušeného centra, protože McDavid bude s velkou určitostí nastupovat ve druhé formaci a Peter Chiarelli zrovna nemiluje parametry 175 centimetrů a 83 kilo.

Sice by si kanadský útočník zasloužil za své výkony šanci, ale hrát s centry Ryan Nugent-Hopkins, Connor McDavid a Derek Roy by byla v dnešním hokeji sebevražda. Předpokládá se, že šanci dostane Leon Draisaitl a v případě nějakých komplikací máme k dispozici Antona Landera, který měl velmi slušný závěr sezóny.

Opravdu všechny indície ukazují na to, že pro Dereka Roye to bylo poslední angažmá v dresu Oilers. Přesto budeme doufat, že za své výkony v Edmontonu si najde na trhu s volnými hráči novou práci.