Todd Nelson si bude hledat angažmá v jiném klubu

rsz_game_47_nelsonTodd Nelson už před dvěma lety přiznal, že by rád zakotvil jako hlavní trenér u některého z týmu NHL. Nakonec jeho touha se vyplnila v prosinci, když nahradil na lavičce Oilers katastrofálního Dallase Eakinse, který nevydržel v Albertě ani dvě sezóny. Okamžitě nový impuls a jeho nasazení bylo vidět ve hře Edmontonu, který se začal hratelně zlepšovat.

Sice Todd Nelson už nemohl sezónu pro „Olejáře“ nijak zachránit, ale aspoň jeho tým dohrál oproti jiným celkům sezónu se cti. Jeho práce byla vidět na každém rohu. Zmínit musíme přesilovou hru Oilers, která konečně byla výhodou pro Edmonton než za vedení Dallase Eakinse, za kterého „Olejáři“ inkasovali dvanáct branek v početní výhodě během jedné sezóny. Další velký kus práce udělal s bývalou jedničkou draftu Nailem Yakupovem, který se opět vrátil mezi „Top šest“ útočníků. Především jemu by měl ruský mladík poděkovat, protože díky jeho práci a důvěře dostal nový kontrakt na dva roky. Úplně stejně je na tom také Švéd Anton Lander, který zažíval pod jeho vedením v Oklahomě City skvělé období, ale nikdy to nestačilo na to, aby se prosadil v hlavním týmu. Vše se  změnilo nástupem Todda Nelsona do funkce hlavního trenéra.

Za svou práci si po sezóně Todd Nelson vysloužil místo v listině kandidátů na post hlavního kouče pro novou sezónu, ale jak se předpokládalo, nový generální manažer  Peter Chiarelli odmítl dělat nějaké experimenty a podepsal zkušeného Todda McLellana. Okamžitě se začalo řešit, co s Toddem Nelsonem a většina odborníků se shodla, že by Nelson mohl dostat práci jako jeden z asistentů McLellana. Tyto spekulace byli dva dny zpět vyvráceny, protože Nelson se nechal slyšet, že by radši vykonával funkci hlavního trenéra než někomu dělat asistenta. Na tuto informaci okamžitě začal reagovat tisk, který naznačil, že o jeho služby by se mohlo vážně zajímat Buffalo Sabres.

Šavle se jeví jako nejideálnější místo pro Todda Nelsona. Jejich mladý tým potřebuje mentora, schopného dostat z hráčů něco víc, než je jejich talent. Nesmíme také zapomenout, že Buffalo Sabres si musí opět získat náklonnost celé NHL, protože jejich chování v závěru sezóny se nesmí opakovat. Schválně prohrávat utkání z důvodu zisku co nejlepší pozice v draftu byla opravdu ubohá. Spravedlnost se díky bohu prokázala a draftový pick číslo jedna nakonec přistál do klína Oilers. Přesto nemusí Sabres oplakávat Connora McDavida, protože Buffala bude vybírat z pozice dvě, kde si vyberou další velký talent Jacka Eichela, kterému by mohl v rozvíjení svého talentu velmi pomoci právě Todd Nelson.

Buffalo Sabres také projevilo zájem o bývalého trenéra Dana Bylsmu, ale v posledních hodinách to vypadá, že bývali kouč Sidneyho Crosbyho podepíše v New Jersey Devils, kde se potká se svým starým známým Rayem Sherem. Taková informace Nelsona posílá do popředí seznamu kandidátů na post hlavního trenéra šavlí.