Informační servis před draftem

chiarelliFloridský draft se blíží nezadržitelným tempem a tak bychom vám rádi přinesli poslední žhavé novinky z tábora Edmontonu Oilers. V pondělí odpoledne se generální manažer Peter Chiarelli mihl na krátké tiskové konferenci, na které prozradil několik zajímavých zpráv z edmontonské kuchyně:

  • jako velmi obtížné rozhodnutí pojmenoval Chiarelli fakt, že byli propuštěni hlavní amatérský skaut Stu MacGregor, hlavní profesionální skaut Morey Gare, poradce Billy Moores a skauti Dave Semenko, Brad Davis a Kent Hawley. Oilers musí dle jeho slov lépe pracovat v otázce hodnocení hráčů a jejich vývoje. Hovoří se o tom, že by si generální manažer Oilers do Alberty mohl na uvolněna místa přivést některé bývalé spolupracovníky z Bostonu, jmenovitě: Mikea Chiarelliho, Denise Leblanca nebo Jukku Holtariho.
  • Chiarelli nevyvrátil sílící spekulace, týkající se případného zisku bostonského obránce Dougie Hamiltona. Manažer Oilers přiznal, že Hamilton by do jeho představ o rekonstrukci edmontonské defenzívy ideálně zapadal.
  • Chiarelli také nevyloučil použití celkové 16. volby k obchodním účelům. Letošní draft bude nejkvalitnější za posledních několik let a lze předpokládat, že na této pozici bude stále k mání nadprůměrný hráč. Přestože by tuto volbu dle svých slov rád instinktivně udržel, je velmi pravděpodobném, že jí obětuje na úkor zisku „hotového“ hráče.
  • Uvedená 16. volba však nejspíše nebude využita k zisku brankáře, neboť se Charelli domnívá, že gólmana lze na současném trhu získat za méně, než za výběr v prvním kole draftu. Pro tento účel se nabízí 33. volba ve druhém kole, kterou má Edmonton také k dispozici.
  • Chiarelli si uvědomuje, že Edmonton je ve skupině 3 – 4 týmů, které momentálně shánějí brankáře číslo jedna. Oilers jsou údajně připraveni podstoupit i riziko zisku ne úplně prověřeného gólmana. Generální manažer Naftařů by se nebránil ani prověření trhu s volnými hráči. Nyní existuje seznam vytipovaných brankářů, na jehož předních místech údajně figurují Talbot a Lehner. Nejpravděpodobnější variantou je dle Chiarelliho slov zisk maskovaného muže během prvního dne draftu (pátek). Zajímavostí je, že zástupci Ottawy sdělili, že s největší pravděpodobností vymění během pátku jednoho ze svých brankářů. Tento fakt by mohl v souvislosti s Oilers favorizovat Robina Lehnera.
  • Chiarelli uvedl, že má na stole několik obchodních nabídek od generálních manažerů ostatních klubů. Je prý otevřený všem jednáním s výjimkou těch, které zahrnují 1. volbu v draftu.
  • Chiarelli zatím odmítl potvrdit jedničkou draftu Connora McDavida, ale vtipkoval, že nebude tak těžké uhádnout, kdo se onou magickou jedničkou nakonec stane.
  • Chiarelli by rád do pátku sehnal další dva trenérské asistenty pro Todda McLellana. Klub už oslovil bývalého kouče Ottawy Paula MacLeana, který byl propuštěn v prosinci loňského roku.