Ponechá si Peter Chiarelli volbu s číslem 16?

2015-16-Evgeny SvechnikovJak je známo, už jen pár hodin zbývá do draftu NHL, kde si „Olejáři“ s největší pravděpodobností  zvolí jeden z největších talentů za posledních třicet let – Connora McDavida. Tato informace není samozřejmě žádná novinka, ale generální manažer Peter Chiarelli má v rukávu ještě jedno eso a to v podobě volby z celkového šestnáctého místa. Tenhle přírůstek do draftové loterie získal v minulé sezóně bývalý generální manažer Oilers Craig MacTavish od Pittsburghu Penguins, na oplátku poslal k „Tučňákům“ útočníka Davida Perrona.

Chiarelli na pondělní neoficiální tiskovce přiznal, že obdržel několik nabídek na zmiňovanou volbu v draftu, ale také prozradil, že si může klidně vysoký pick ponechat z důvodu, že už dlouho neviděl tak nabitý draft, kde by se předvedlo tolik nadějných hráčů. Zkušený GM byl dotázán, jestli je ochotný obětovat volbu od Penguins za novou posilu do brankoviště. Chiarelli odpověděl, že tato volba má mnohem větší cenu než muži v masce kteří jsou dostupni a pro zisk nové jedničky je ochotný se vzdát volby 33. a 57. Kdyby došlo k obchodu cenné relikvie, požadoval byl náhradu v podobě hotového hráče, který by byl okamžitě přínosem pro tým.

Většina lidi je přesvědčena, že nový generální manažer Oilers obětuje svojí šestnáctku, ale zkusme se podívat, kdyby si ji ponechal a koho by následně vybral. Podle čtveřice odborníků Toma Gazzola , Bob Stauffer , Jack Michaels  a Chris Westcotta by to byl ruský „Sniper“ Evgeni Svechnikov. Tito pánové se všichni shodly a dokonce nebyli jediní, protože každoroční odborníci, kteří odhadují umístění hráčů v draftu také pasují Svechnikova do role číslo 16.

Levé křídlo vážící 91 kg a vysoké 188 cm využívá své parametry především ke střílení branek. Je to klasický střelec se skvělou technikou a ještě lepším pokrytím puku. Sice jeho slabinou je obrana, ale jeho ofenzivní hra je opravdu neuvěřitelná a už teď se mu přezdívá „Ruský tank.“. V minulé sezóně si vyzkoušel první zámořské angažmá, když odehrál 55 utkání v QMJHL. Jeho první štace mu vyšla na jedničku, když zaznamenal 78 bodů za 32 branek 46 asistencí. Právě kombinace dovedností a jeho slušných parametrů je ideální volbou pro „Olejáře“, kterým právě tento typ útočníka schází.

Vše má v rukou Peter Chiarelli, kterému chybí pouze pár hodin do rozhodnutí, jestli obětuje tuto volbu nebo si vybere na pódiu v slunné Floridě hráče s jménem Evgeni Svechnikov.