Edmonton jmenoval dva asistenty trenéra

CIYbOcOUwAAzfw8Jak bylo slíbeno, tak bylo i splněno. Na pondělní tiskové konferenci generální manažer Oilers Peter Chiarelli řekl, že by rád měl do pátku kompletní trenérský tým, který povede jeho tým v nové sezóně. Nakonec jména Jay Woodcroft a Jim Johnson nebudou pro trenéra Todda McLellana nic neznámého, protože právě tito dva muži patřili do jeho týmu v předchozích sezónách v barvách „Žraloků“ ze San Jose.

Nakonec oznámení jména Jay Woodcrofta bylo menší překvapení, protože tento stále mladý trenér bez hráčských zkušeností z NHL má spoustu dobrých referencí na to aby mohl vést  některý z týmu NHL. Osmatřicetiletý rodák z Ontaria nakonec volil práci po boku svého dobrého přítele Todda McLellana, s kterým působí posledních deset let. Když spolu pracovali jako asistenti v Detroitu a sedm let byl jeho pravou rukou u San Jose. Dokonce tato dvojice mohla společně oslavit zlato z letošního Mistrovství Světa v České Republice, kde nevídaným způsobem vedli tým javorového listu až na vrchol turnaje.

Jim Johnson je oproti Jayovi Woodcroftovi bývalý zkušený hráč, který má za sebou 800 utkání v NHL. Do pozice trenéra se dostal prakticky okamžitě co pověsil brusle na hřebík. Nejprve pracoval na vývoji Amerického hokeje a následně se dostal do týmu jako byli Tampa Bay Lightning, Washington Capitals a poslední tři roky pracoval u San Jose Sharks.

„Má skvělou komunikaci s hráči,“ řekl Todd McLellan. „Je to skvělý učitel, který věnuje pozornost detailům. Je to velmi důležité proto, co děla. Vždycky jsem tvrdil, že dobří trenéři jsou především v první řadě dobří učitelé.“ 

Přesto že Peter Chiarelli jmenoval dva nové asistenty pro Todda McLellana, tak nám stále visí otázník nad čtvrtým jménem v jeho týmu. Sice bylo v tomhle ohledu skloňováno jméno Rocky Thompson, který jako jediný nebyl vyhozen z předchozího trenérského týmu, ale zatím nikdo nic nepotvrdil. Spekuluje se také, že se stále čeká až se vyjádří bývalý lodivod Ottawy Senators Paul MacLean.