McJesus už patří Oilers, posílen byl také obranný val a brankoviště

8030972Očekávané se v sobotu krátce po jedné hodině ranní SEČ stalo skutkem. Peter Chiarelli přisoudil Connoru McDavidovi status jedničky draftu 2015 a svému klubu patrně velmi zářnou budoucnost. „Bylo to ještě lepší, než jsem očekával. Netušil jsem, jak se budu cítit. Nebyl jsem tak nervózní, spíš poněkud znepokojený. Byl jsem tak natěšený, že uslyším svoje jméno a půjdu tam“ vyjádřil McDavid bezprostředně po aktu své pocity. Bylo by zajisté nošením sov do Athén popisovat očekávání, která zisk největšího talentu od dob Crosbyho naplňují srdce zbídačených fanoušků Oilers. McDavid v OHL letos nastoupil k 47 zápasům a zaznamenal neuvěřitelných 120 bodů (44+76). Celkem si za tři sezony připsal 166 startů a posbíral v nich 285 bodů.

Když si Connor McDavid oblékal na pódiu dres Oilers, nepoužil k tomuto účelu onen klasický tmavě modrý domácí trikot. Klub tímto způsobem představil fanouškům zbrusu novou třetí sadu dresů, na které převládá oranžová barva. Tuto barevnou kombinaci Oilers ctili ještě v dobách svého působení ve WHA a mezi fanoušky vzbudil „návrat ke kořenům“ velmi pozitivní ohlasy. Edmonton by v oranžových uniformách měl sehrát 7 domácích utkání příští sezony. Poprvé je Naftaři obléknou už při domácí premiéře proti St. Louis Blues.

Generální manažer Edmontonu Peter Chiarelli dále dle očekávání obětoval svou 16. volbu v prvním kole a 33. volbu v kole druhém k zisku obránce. Mnozí z fanoušků však očekávali jiná jména než Griffina Reinharta. Poté co Dougie Hamiltona Chiarellimu vyfouklo sousední Calgary, zaměřil svou pozornost do Brooklynu a tamním Islanders. Naftaři doufají u Reinharta v rychlý herní růst a naplnění potenciálu, který čtyřka draftu 2012 rozhodně má. „Věřím, že se hned prosadí do prvního mužstva,“ tvrdí Chiarelli. Reinhart se vrací do známého prostředí, neboť ve WHL působil v klubu Edmonton Oil Kings, který jako kapitán dotáhl až k Memorial Cupu. „Je to rozený vítěz. Přestože potřebuje ještě nějaký čas na rozvoj svých kvalit, jsem přesvědčen, že z něj bude kůň, který na ledě odpracuje spoustu minut a ubrání nejlepší hráče soupeře. Umí prakticky všechno.“, pokračoval v superlativech generální manažer Oilers. Sám hráč je ze změny prostředí nadšený a v podobném duchu se vyjadřuje na sociálních sítích i drtivá většina příznivců Edmontonu. Reinhart dosud v NHL odehrál pouze 8 utkání, v kterých si připsal jednu asistenci, nyní by měl dostat opravdovou možnost prorazit do NHL.

Během druhého dne draftu byl generální manažer Edmontonu Oilers znovu velice aktivní. Získal útočníka Brada Rosse a 107. celkový výběr od Toronta Maple Leafs, přičemž výměnou do Ontaria odeslal slovenského obránce Martina Marinčina. Získanou 107. volbu obratem použil v baličku s Travisem Ewanykem k obchodu s Ottawa Senators. Do Alberty míří kanadský obránce Eric Gryba.

 Zásadním tahem dne byl však zisk brankáře Camerona Talbota z Rangers. O této transakci se šeptalo už během prvních dvou kol draftu, ale dokonána byla až dnes. Oilers získali společně s brankářem i 209. výběr v letošním draftu. Na Manhattan putovaly jako protihodnota 57, 79. a 184. draftový výběr. Edmontonští tedy konečně „ulovili“ kýženého brankáře. Podle názoru odborníků sejedná o velice dobrý obchod pro Naftaře. Chiarellimu bylo od počátku jasné, že je díky nasycenému brankářskému trhu v dobré vyjednávací pozici. Přestože je Talbot brankářem nepříliš prověřeným (dosud odchytal v NHL jen 57 utkání) a za rok se stane neomezeně volným hráčem, Oilers si vzhledem k jeho příznivé ceně mohli dovolit toto riziko podstoupit. Více se o tomto vysokém kanadském brankáři můžete dočíst v posledním díle našeho brankářského speciálu.