Během prvního dne Edmonton podepsal dva hráče

11050754_567172066755593_5525494834791066386_nJedno z nejočekávanějších období každého ročníku NHL jsou podpisy volných hráčů. Všichni generální manažeři se pokoušejí ulovit zvučné jména do svých týmu, které se snaží nalákat na velké kontrakty. Po prvním dni si nový generální manažer Oilers Peter Chiarelli může zapsat do svého diáře dvě jména Marka Letestu a Andreje Sekeru.

Prvním hráčem, kterého Chiarelli přivedl k „Olejářům“ se stal centr Mark Letestu. Tento pravoruký Kanaďan má za sebou sedm sezón v NHL, kde působil pouze ve dvou týmech a to v Pittsburghu Penguins a Columbusu Blue Jackets. GM Edmontonu podepsal Letestu, aby nahradil ztrátu za Boyda Gordona, kterého včera ráno vyměnil do Arizony Coyotes za Lauriho Korpikoskiho. Tento krok může brát od Chiarelliho jako povedený, protože přivedl upgrade Gordona za lepší peníze a hlavně Letestu má lepší ofenzivní schopnosti, které může také využit v přesilové hře. Od Edmontonu obdržel tříletou smlouvu na 5,4 miliónů dolarů.

Druhou akvizici se stal Slovenský všestranný obránce Adrej Sekera, kterému podle odborníků z TSN patřilo páté místo mezi nejžádanějšími volnými hráči na trhu. Rodák z Bojnice za svou kariéru působil ve třech klubech, kde si připsal 486 startů s průměrným časem na utkání 20:49. Právě tento typ beka Edmonton potřeboval jako hrom, protože Sekera dokáže odehrát velkou porci minut na obou stranách kluziště bez toho, aby chyboval. Je to top 4 obránce, ale počítat s ním můžeme klidně do první dvojice. Sice je trošku přeplacen, protože inkasoval šestiletý kontrakt na 33 miliónů dolarů, ale na druhou stranu takového obránce jsme nutně potřebovali.

„Ze všech nabídek byla právě od Edmontonu nejlepší a to po všech stránkách, jak  finanční tak i hokejových. Mají skvělé hráče a po příchodu Petera Chiarelliho budou chtít „Olejáři“ vystoupat tabulkou výš. Moc se těším na všechny roky u Oilers a doufám, že budou úspěšné,“ řekl Andrej Sekera.

Přesto, že se Peter Chiarelli snaží co může, stále nám chybí vytoužený top obránce, který by zalepil díru v první dvojici obranného páru. Na trhu je sice ještě několik dobrých hráčů, ale žádný top není k mání. To ale neznamená, že není šance na zisk elitního obránce, protože hned několik týmu tlačí bota u platového stropu. Dnes od šesté hodiny se můžeme opět těšit na kolotoč nových podpiů, tak neváhejte sledovat náš facebook.