Darnell Nurse podepsal s Oilers vstupní kontrakt

Organizace Edmonton Oilers oznámila, že dnes podepsala vstupní kontrakt s letošní sedmičkou draftu Darnellem Nursem. Podrobnosti smlouvy s nadějným obráncem prozatím nebyly zveřejněny.

Nadějný obránce se stal po letech prvním bekem, kterého v prvním kole „Olejáři“ draftovali. V předchozích letech sázeli na útočníky Taylora Halla, Ryana Nugenta-Hopkinse a ruského střelce Yakupova.

Osmnáctiletý Kanaďan neskrýval radost z podepsání tříleté smlouvy.

“ Je to úžasný pocit vědět, že strávím následující tří roky tady,“ řekl Nurse. “ Je to pro mně skvělá motivace na sobě nadále pracovat.“  

Nurse odehrál za Greyhounds 121 zápasů, v předchozím ročníku byl za své výkony vyhlášen nejlepším „druhoročákem“ celé OHL. K jeho dalším trofejím patří bronzová medaile ze světového šampionátu osmnáctek z roku 2012.

Přesto, že Darnell Nurse podepsal profesionální smlouvu, tak stále nemá jisté, že se letos podívá do NHL. V rozhovoru pro oficiální web Edmontonu přiznal, že si je všeho vědom a chce dokázat, že Oilers neudělali chybu jeho podpisem.

“ Musím se skvěle připravit na kemp, abych ukázal, že mám na to, abych hrál NHL,“ řekl mladý obránce. “ Cítím, že mám nejlepší formu ve své kariéře, ale přesto mě čeká spoustu práce jak v posilovně, tak na ledě.“

Otázkou je, zda-li  má Nurse už nyní na to, aby se letos podíval do NHL? Podle mého názoru bude potřebovat ještě čas, aby se adaptoval na seniorský hokej. Určitě mu do karet nehraje přetlak v naší defenzivně, kde máme osm obránců, kteří můžou okamžitě naskočit do utkání.