Olejáři získali Anderse Nilssona

Anders+Nilsson+New+York+Islanders+Blue+v+White+NrNyEed8N2PlPeter Chiarelli plní to co avizoval před draftem, když slíbil, že se pokusí vytvořit v týmu co největší konkurenci, aby jeho tým získal potřebnou soutěživost. Důkazem toho je i krok, který vedl k zisku dalšího může do brankoviště, přesněji se jedná o švédského reprezentanta Anderse Nilssona. Edmonton vyměnil práva na pětadvacetiletého brankáře od úřadujícího vítěze Stanley Cupu Chicaga Blackhawks na oplátku „olejáři“ obětovali mladého útočníka Liama Couglina.

Rodák z Luley v minulé sezóně působil v ruské KHL, kde hájil velmi zdatně barvy Kazaně. Jeho fantastická čísla mu dokonce vysloužila nominaci na posledním Mistrovství světa v České Republice. Nilsson nakonec v KHL odchytal 38 utkání se statistikou 1,71 branky na utkání a 93,6 procentuální úspěšností. Dokonce v play off vytvořil rekord v počtu odchytaných nul, když se číslo zastavilo na šesti, ale stejně jeho skvělé výkony nestačili na zisk Gagarinového poháru, protože Kazaň byla ve finále na Petrohrad krátká.

V NHL Anders Nilsson zatím nepředvedl nijak oslnivé výkony, když si během dvou let v dresu New Yorku Islanders připsal pouhých třiadvacet startů. Draftován byl Islanders v roce 2009 ve třetím kole s číslem 62. Minulý rok se stal součástí větší výměny, když jeho práva získala Chicago  v „trade“ Nilsson, Ville Pokka a T.J. Brennan za Nick Leddy a Kent Simpson.

Dvacetiletý Liam Couglin působil minulou sezónu v soutěži British Hockey League u týmu Vernon Vipers, kde zaznamenal v 54 utkáních 20 branek a 40 asistencí. Celkově za tým Vernon Vipers odehrál 107 střetnutí a do statistik si připsal 105 bodů. Draftován byl Edmontonem v roce 2014 jako celková 130.