Nastalo období pro Luka Gazdice?

luke-gazdic-tim-sestitoBěhem posledních dvou let jsme svědci, jak pomalu ale jistě vymírají tvrdí hoši, kteří mají na práci zhazovat rukavice a obětovat své zdraví pro své spoluhráče. Právě tito muži v devadesátých letech patřili mezi nejžádanější zboží na trhu, protože tyto léta patřili mezi nejtvrdší v celé historii NHL. Velké týmy potřebovali chránit své hvězdy před hráči, kterým bylo jedno, jestli někoho zraní. Edmonton ve své slavné éře, kdy Wayne Gretzky pobláznil celou NHL potřeboval muže, který by dal na „The Great One“ pozor, tím se nakonec stal Dave Semenko. Možná to zní blbě, ale právě tato situace nastala opět u Oilers, když 26.června na Floridě Peter Chiarelli vyslovil jméno Connora McDavida.

Edmonton má naštěstí výhodu, že ve svých řadách má stále Luka Gazdice. Tento Kanaďan s Chorvatskými předky v minulé sezóně odehrál čtyřicet utkání, ve kterých zaznamenat tři body a třiačtyřicet trestných minut. Může se zdát, že na rváče typu Gazdice je to málo, ale tento drobeček má mezi tvrdými hochy skvělé renomé a proto každý nemá takovou odvahu aby ho vyzval na pěstní souboj. Samozřejmě nemůžeme očekávat, že ho čeká stejný osud jako Dave Semenka, který nastupoval po boku Wayne Gretzkeho, ale už jeho přítomnost v sestavě bude budit respekt u soupeřů.

Po příchodu nového trenéra Todda McLellana začali dohady, jestli uznávaný trenér najde místo pro Luka Gazdice. Fanoušci se rozdělili na dva tábory, jedni si myslí, že bude Gazdic pouze zabírat místo v sestavě a ti druzí tvrdí, že je to nezbytnost. Já se zařazuji do té druhé skupiny, protože si myslím, že typ hráče jako je Connor McDavid potřebuje aby někdo na něj dohlídnul. Můžeme si vzpomenout, když byl Sidney Crosby atakován Victorem Hedmanem a utrpěl otřes mozku, se kterým bojoval několik měsíců. Poté vedení Penguins zareagovalo a angažovat tvrdého hocha Steveho „Big Mac“ MacIntyreho. Není samozřejmě zaručeno, že přítomnost Gazdice zabrání takové věci, ale určitě je větší šance, že takových situací bude méně, když Luke bude na ledě. Dokonce do karet rodákovy z Toronta hraje to, že bývalý trenér San Jose má v posledních letech rád, když na jeho hvězdy někdo dohlíží. Právě tuto roli u „žraloků“ vykonával bývalý hráč Oilers Mike Brown a v posledním roce zlý muž John Scott.

Suma sumárum Luka Gazdice potřebujeme a momentálně se „olejáři“ bez jeho služeb neobejdou. Otázka pouze zní, jestli Gazdic dostane šanci v každém utkání nebo bude nasazen jen proti týmům, kteří mají ve svých řadách hráče, kteří umějí hvězdám znepříjemnit život.