Pozvánky do tréninkového kempu

451277249_slideMomentálně milovníci nejlepší hokejové soutěže prožívají nejnudnější období celého roku. Většina jej nazývá „Okurková sezóna“. Přesto poslední týdny jsou odlišné od posledních let a to v tom, že stále v tomto měsíci hledá několik zajímavých hráčů práci pro nadcházející sezónu. Kanadští novináři se shodují, že to je jen velký taktický plán generálních manažerů, kteří se snaží přimáčknout hráče ke zdi, aby podepsali kontrakt za co nejméně peněz.

Samozřejmě výjimkou není ani generální manažer Oilers Peter Chiarelli, který by mohl ještě podepsat některého z dostupných hráčů. Očekávat můžeme, že Chiarelli dá několika volným hráčům šanci v předsezónním kempu. Otázka zní, o které hráče půjde a jakou roli můžou plnit v týmu? Nová hlava organizace posílila především brankoviště a vytvořila v obraně slušnou konkurenci, takže můžeme očekávat, že tyto posty nebude už doplňovat.

Trošičku hapruje pozice Teddyho Purcella, jestli má na top šest a také můžeme spekulovat, jestli si Lauri Korpikoski vybojuje místo ve třetí formaci. Možná i pravé křídlo pro čtvrtou řadu by nebylo špatné sehnat, přece jenom Pitlick, Gazdic nebo Klinkhammer nijak neoslnili v poslední sezóně.

Vybral jsem několik jmen mezi které by se mohli zúčastnit předsezónního kempu Oilers.

  • LW Sean Bergenheim  Je to velmi rychlý a silný hráč, kterého může trenér Todd McLellan využít i v oslabení. Ideální hráč pro třetí formaci.
  • C Marcel Goc – Pokud by Edmonton  chtěl využít čtvrtou formaci jako defenzivní zeď, je to pravý muž na pozici centra. Klidně by mohl Letestu hrát pravé křídlo.
  • LW / RW David Moss – Muž stvořený pro čtvrtou formaci, který má za sebou dokonce sezónu, kdy si připsal dvacet branek.
  • C / RW Mike Santorelli – Hráč pro obě strany kluziště. Klidně by se mohl prosadit v druhé řadě na pravém křídle. Před odchodem do Toronta dokázal zaznamenat za Vancouver v 49 utkáních 28 bodů.
  • LW / RW Lee Stempniak – Rychly a chytrý hráč. Po odchodu do Winnipegu Jets zaznamenal v osmnácti utkáních deset bodů.
  • C Jarret Stoll – Hmm.. Za zkoušku by to stalo. Účastník poslední cesty Oilers v play off.
  • LW / RW Jiří Tlustý – Trošku se divím, že ještě není podepsán. Sice u Jets neprožil nejlepší časy, ale je to stále mladý hráč, který má velikost, rychlost a slušnou střelu.
  • LW Scottie Upshall – Asi největší kandidát na pozvánku do kempu a to jen z toho důvodu, že je to rodák z Alberty. Je stvořený pro třetí řadu, má skvělé fyzické dispozice a i hra v oslabení je velmi dobrá.

Myslím si, že některý z těchto hráčů by si určitě zasloužili šanci v tréninkovém kempu před sezónou, kde by mohli bojovat o místo v sestavě Oilers. K jakým krokům nakonec sáhne Peter Chiarelli, to se dozvíme až v záři. Co myslíte, má některý z těchto hráčů šanci ?