Scrivens je připraven odčinit loňské nezdary

ben-scrivens-01162014Pokud jsme v minulém článku pasovali pátrání po ideálním postu pro Leona Draisaitla za jednu z hlavních zápletek přípravného období, tak souboj o post brankářské jedničky bude neméně zajímavou adventurou.

Pro mnohé znamená zisk Cama Talbota de facto rozhřešení, nicméně při hlubším pohledu na věc se nemusí jednat o tak jednoduché rozuzlení letité zápletky. V podobné situaci jako nyní Talbot přicházel v předminulé sezoně i Ben Scrivens. Měl být pro Edmonton Oilers také zachráncem brankoviště. Po slušných sezonách v Torontu a v Los Angeles si nepočínal zpočátku špatně ani mezi Naftaři. Jeho průměrné až podprůměrné výkony v uplynulé sezoně ale přinutily managment Oilers konat a dveře šatny se během léta otevřely pro zmiňovaného Talbota a také pro Švéda Anderse Nilssona.

Přesto nyní, kdy má Edmonton na stejné startovní čáře tři zmíněné brankáře, zůstává Scrivens klidný a optimisticky naladěný.  Dle svých slov je připraven udělat všechno pro to, aby dokázal, že je schopen pomoci Oilers vykročit do nového ročníku správným směrem. Spousta fanoušků mohla být přesvědčena, že loňská klubová jednička bude z příchodu nových konkurentů rozrušena, protože on se svým bývalým kolegou Fasthem nebyl schopen mezi tyče přenést svůj očekávaný potenciál. Scrivens posílení edmontonského brankoviště naopak sympaticky schvaluje a je ze svých nových kolegů nadšený. „Potřebujeme mít dva brankáře, kteří budou schopni zasáhnout kdykoliv do hry“, řekl Scrivens po tréninku v Edmontonu minulý týden. „Já nevím, jak bych mohl být rozrušený z toho, že se naše organizace snaží být lepší,“ glosoval svou současnou pozici s nadsázkou muž přezdívaný „Profesor“. Krásná odezva od kanadského brankáře, ale jak sám uvedl – tým bude potřebovat dva gólmany a zatím se maskovaná společnost skládá ze tří adeptů.

Všechny indicie zatím nasvědčují tomu, že by se jedničkou měl stát novic Cam Talbot, od něhož vedení klubu očekává rychlou stabilizaci situace v brankovišti. Scrivens s Nilssonem by se měli v rovném souboji utkat o post záložního brankáře. Scrivens bude mít zjevně v mladém Švédovi více než zdatného soka.  Nilsson před nedávnem veřejně deklaroval, že je připraven poprat se dokonce o místo prvního brankáře Oilers a že si na tuto práci rozhodně věří. Momentálně není příliš vhodná doba pro jakékoli prognózy týkající se hierarchie v edmontonské brance. Budeme si muset počkat minimálně do finiše přípravných utkání. Každopádně zpráva o tom, že Scrivens je připraven konkurovat a že je velmi optimistický, ukazuje minimálně jeho oddanost této organizaci. Doufejme, že dokáže zlepšit i svou hru, neboť, co se profesionality a vystupování týče, je to skutečný hokejový gentleman.