Tvrdý hit na McDavida: otázka akce a reakce

connor-mcdavid.jpg.size.xxlarge.promoPáteční utkání mezi Edmontonem Oilers a Vancouverem Canucks, které se uskutečnilo v Pentictonu pod hlavičkou turnaje mladých nadějí Young Stars Classic, mělo velmi nervózní průběh.  Největším příběhem zápasu nebylo drtivé vítězství Oilers v poměru 8:2 ani dvoubodový zápis Connora McDavida, který poprvé nastoupil v dresu Oilers k regulérnímu mači. Okamžikem, který zvedl hokejové příznivce ze židlí, byl masivní hit Jake Virtanena, díky němuž u mantinelu doslova složil vycházející kanadskou hvězdičku.

TSN brzy publikovala rozhovor s Ryanem Rishaugem, Bobem MacKenziem a s Craigem Buttonem, kteří diskutovali ne téma „nedostatek odezvy“ ze strany Oilers na zmíněný hit. Stará škola myšlení na situaci říká, že na podobný zákrok musíte mít jednoznačně okamžitou reakci. Někdo musí ochránit svou hvězdu, aby se jasně zbytku ligy ukázalo, že tohle zkrátka nebude tolerováno. Pak je tady ale novější myšlenkový směr, který říká, že tvrdé zákroky jsou součástí hry, nebylo to poprvé a rozhodně to nebylo naposledy.

Položme si však otázku, kam až by mohly v dlouhodobé sezoně Oilers dostat ony „chybějící odezvy“. Příklad Sidney Crosbyho je neustále varující. Penguins očividně zastávali onen výše zmíněný progresivní myšlenkový trend a Crosbyho kariéra byla po několika nebezpečných nárazech do hlavy v ohrožení.

Stále se pohybujeme pouze v oblasti teorie a až nadcházející sezona ukáže, jak si Oilers s ochranou svého útočného diamantu poradí. Můžete si vsadit, že to nebude trvat příliš dlouho a McDavid se stane příjemcem dalšího velkého hitu. Uvidíme, zda chlapci jako Matt Hendricks nebo Luke Gazdic budou mít pro agresora lepší odpověď než McDavidovi spoluhráči z týmu mladých nadějí Oilers.