Perron se těší na novou výzvu v ofenzivně laděném Edmontonu

Posledních šest sezón strávil David Perron v organizaci St. Louis Blues, v NHL nikdy za jiný tým nenastoupil. Takže když mluvil o Edmontonu, měl zprvu poněkud odměřený přístup.

Do svého nového města se však hodlá usadit v srpnu, aby mohl začít bruslit společně s některými novými spoluhráči.

Pětadvacetiletý útočník byl získán 10. července výměnou za švéda Paajarviho. Že šlo o výměnu dvou opravdu talentovaných hokejistů netřeba připomínat. Jak Paajarvi, tak Perron byli totiž svými, dnes již bývalými kluby draftováni v prvním kole. Paajarvi šel v roce 2009 na řadu jako celkově desátý, Perron zase o dva roky dřív jako číslo 26.

Je to těžké, cítíte se být součástí jednoho týmu, ale během několika okamžiků, můžete být vyměněn a stát se tak součástí něčeho nového. Jdu ale dál. Na konci srpna se seznámím se svými novými spoluhráči v ještě relativně uvolněné atmosféře, ale když začne kemp, půjde se do toho zcela vážně,“ řekl Perron, jenž už očividně soustřeďuje své myšlenky tréninkový kemp Oilers.

Když jsem se dozvěděl o výměně do Edmontonu, první co mě napadlo bylo, že je zde opravdu hodně talentovaných kluků a když jsem  začal přemýšlet o tom jaké to bude s nimi hrát, byl jsem opravdu nadšený.“

Perron, jenž tento týden podnikl poprvé cestu do Edmontonu, už jako hráč Oilers nahlédl také do útrob Rexall Place a byl se podívat na letní hokejovou školu. Ve čtvrtek už hbité křídlo absolvovalo rozhovor s médii, když mnohokrát prohlásilo že se už neohlíží zatím co bylo, ale že se dívá pouze dopředu.

V QMJHL odehrál Perron pouhou jednu sezónu (za tým Lewiston MAINEiacs, ve kterém si připsal v 70 zápasech 83 bodů), aby následně vletěl do NHL.

Byl jsem docela nezkušený, když jsem přišel do St.Louis a jsem rád, že jsem postupem času chodil do důležitých situací. Kluci z týmu mi hodně pomohli. Užíval jsem si každou vteřinu, kterou jsem v St.Louis mohl strávit.“

„Jsem tady s novou výzvou,“ řekl Perron a dodal, že bez trenérů a spoluhráčů ze St.Louis by se tu nejspíš neobjevil. „Musel jsem se toho hodně naučit, a oni mi s tím pomohli. Za to jsem jim opravdu vděčný.“

Podle bývalého trenéra Blues Andyho Murrayho byl Perron na profesionála poněkud naivní, připadal mu trochu stísněný, ačkoliv si mohl užívat více svobody. Nikdy však nevynechal žádný trénink nebo svolanou schůzi.

„Individuálně trávil na ledě David víc času než kterýkoliv jiný hráč z týmu. Má svou vlastní osobnost a také spoustu vášně,“ pokračoval Murray.

Edmonton tedy získal hráče, který má za sebou dvě 20-gólové sezóny. Ve zkrácené sezóně zaznamenal Perron v týmu, s propracovanou defenzivou 10 branek a 15 asistencí. Perron uzavřel se St.Louis tříletý kontrakt za 15,25 milionu dolarů, který vstoupil v platnost v již skončené sezóně 2012/13.

Kromě toho si již Perron popovídal v telefonickém rozhovoru s novým koučem Edmontonu Dallasem Eakinsem, když probírali hráčovu úlohu v ofenzivně laděném celku Oilers

„Nejtěžší věc, kterou si jako hráč nesete s sebou je tlak. Proto je fajn, když je v týmu tolik skvělých tvůrců hry a střelců. Díky tomu se můžete soustředit na svou hru a pokusit se tak přidat nějaké ty body, které pomohou týmu,“ řekl Perron, jenž z týmu zná lépe jen Sama Gagnera, se kterým hrál v roce 2006 za Kanadu v utkání Super Series proti Rusku. Kromě něj si však stihl prostřednictvím sociálních sítí popovídat třeba s Ryanem Jonesem či Taylorem Hallem

„Není to nový začátek, je to nová výzva,“ pokračoval. „Myslím, že tento tým mi bude, co se týče stylu hry opravdu sedět. Budu hrát svou hru, budu se snažit tlačit do branky a doufejme, že se mi podaří vstřelit nějaké góly,“ poodhalil hráč svůj plán.

„Budu jedním z nejstarších úročníků v týmu, bude to legrace,“ smál se dobře naladěný Perron.

Doufejme tedy, že David Perron naplní očekávání a že se v dresu Oilers bude pravidelně prosazovat.