Několik dalších novinek z posledních dnů

cropped_jordan_eberleTýden před startem nové sezony tu opět máme pár novinek z týmu Edmontonu. Co se tedy v posledních dnech událo?

Nejzásadnější a zároveň velmi nepříjemnou zprávou je zranění jednoho z našich lídrů Jordana Eberleho. Ten odstoupil ve včerejším přípravném zápase proti Coyotes když inkasoval tvrdý hit od Kyla Chipchury a po dnešním vyšetření podle nejnovějších zpráv bude našemu týmu chybět 4 až 6 týdnů kvůli zranění ramene. To je tedy velice nepříjemné jen těsně před startem nové sezony. Hlavně když trenéru McLellanovi začala krystalizovat sestava.

Ebs je tedy mimo a tím se naskýtá šance pro rusa Antona Slepysheva, který se v dosavadní přípravě ukazuje zatím velice dobře. Slepyshev byl Edmontonem draftován v roce 2013 ve třetím kole a poslední tři sezony odehrál v KHL v Ufě. Po svých dobrých výkonech i tak vypadalo, že si místo v týmu vyslouží, ale po nynější ztrátě Eberleho má tento rus nyní tedy ještě větší šanci.

Naopak trénovat už opět začal Teddy Purcell který vynechal několik posledních zápasů i tréninků. Právě Purcell zacelil místo ve druhé formaci místo Jordana Eberleho.

Útočné formace by nyní mohly vypadat asi takto:

Hall – McDavid – Draisaitl

Pouliot – Nugent-Hopkins – Purcell

Slepyshev – Lander – Yakupov

Korpikoski – Letestu – Hendricks

Dalšími útočníky kteří se průběžně ještě v sestavě točí jsou Rob Klinkhammer a Luke Gazdic. Tito hráči by už měli v prvním týmu zůstat.

Obrana po redukci čítá tato jména:

Oscar Klefbom, Justin Schultz, Andrej Sekera, Griffin Reinhart, Mark Fayne, Andrew Ference, Nikita Nikitin, Eric Gryba a Brandon Davidson. Tady se dá ještě odchod alespoň jednoho hráče očekávat, myslím že to bude Davidson.

Další redukce týmu se dotkla další čtveřice hráčů, kteří putují na farmu v Bakersfield. Těmi jsou obránci Darnell Nurse a Martin Gernát a útočníci Iiro Pakarinen a Mitch Moroz.

V předchozí várce putovali na farmu Brad Hunt, Tyler Pitlick, Andrew Miller a Ryan Hamilton. Ti prošli waiverem bez povšimnutí a tak se už mohli připojit k týmu v Bakersfieldu. Tam mimo nich na šanci v týmu Oilers během sezony budou čekat mimo jiné i třeba obránci LaLeggia, Musil nebo Oesterle nebo útočníci Yakimov a Khaira a brankáři Brossoit s Laurikainenem. Tento talentovaný fin by poté, co tým Oilers opustí ještě jeden brankář mohl být přesunut do druhého farmářského týmu v ECHL Norfolk Admirals. To se ale asi ukáže až poté až jeden z dvojice Nilsson-Scrivens projde waiverem a jestli si některého z těchto brankářů nějaký tým nestáhne.

Edmontonu se zatím v přípravě velice daří a zvláště Anders Nilsson trenérům svými skvělými výkony musel řádně zamotat hlavu a ukazuje, že jeho výborné výkony v loňské sezoně v KHL v dresu Kazaně nebyly náhodné a dokáže na ně úspěšně navázat i v NHL, i když zatím tedy jen v přípravných zápasech. Další tah má Todd McLellan a pokud Nilsson šanci dostane, tak už to bude jen na něm jestli dokáže svými výkony dělat náhradníka předpokládané jedničce Camu Talbotovi nebo jestli Talbota dokonce i nepředčí. Ve včerejším zápase s Coyotes se blýskl i švédský centr Anton Lander který zaznamenal hattrick. Zatím se změny v týmu zdají být přínosné a fanoušek Oilers musí být zatím spokojen a naplněn velkým očekáváním. Doufejme že to potvrdíme i v sezoně.