Preview: Blues-Oilers

Alex+Pietrangelo+Edmonton+Oilers+v+St+Louis+Q4CIwNZtXoMlDnes večer sehrají své první zápasy v nové sezoně i týmy Edmontonu Oilers a St.Louis Blues. Zatímco Blues jsou v posledních letech jedním z nejlepších týmů NHL, Oilers jsou na tom opačně. Letos by se ale karta mohla obrátit. Budeme úspěšní hned v prvním zápase proti silnému St.Louis?

V Edmontonu se událo hodně změn o kterých vás pravidelně informujeme prakticky už od léta. Ta poslední která se udála dnes je sesazení Andrew Ference z funkce kapitána. Jeho nástupce ale určen nebyl. Trenér McLellan zřejmě neshledal žádného hráče pro tuto funkci vhodným. Určil tedy pouze čtyři asistenty a to opět Ference, který byl tedy jen degradován, ale očekává se že sezonu začne jen na lavičce náhradníků. Dále Ryana Nugenta-Hopkinse, Taylora Halla a Jordana Eberleho. Jako náhradník byl ještě určen Matt Hendricks. Ten bude tuto funkci vykonávat už od začátku sezony za dlouhodobě zraněného Eberleho.

Také sestava se v posledních přípravných zápasech ustálila. Jak tedy nastoupíme?

Obrana vypadá takto:

Klefbom – Schultz

Sekera – Fayne

Reinhart – Gryba           připraveni budou Davidson a Ference

 

Útok:

Hall – McDavid – Slepyshev

Pouliot – Nugent-Hopkins – Purcell

Korpikoski – Lander – Yakupov

Klinkhammer – Letestu – Hendricks         připraven bude Gazdic

 

Jak vypadají naše přesilovkové formace?

  1. formace: Pouliot – McDavid – Hall – Lander – Schultz
  2. formace: Slepyshev – Nugent-Hopkins – Purcell – Sekera – Yakupov

 

brance byl potvrzen Cam Talbot, který si tak odbyde svoji premiéru v dresu Oilers v ostrém zápase.

Kdybych se jen lehce detailně pozastavil nad několika hráči – na co budeme zvědaví?

Number 1 co se týče očekávání je bezesporu Connor McDavid. Naplní očekávání která do něj hokejová veřejnost vnáší? A bude to už letos nebo až příští sezonu? Zaslouží si mladý obránce Oscar Klefbom lukrativní smlouvu kterou si vysloužil od Petera Chiarelliho a která vejde v platnost příští sezonu? A zaslouží si ji matador Andrej Sekera, který je jednou z nejzvučnějších letošních posil? V jakém světle se ukáže talentovaný Griffin Reinhart za kterého jsme obětovali dvě volby v draftu v prvním kole? Prorazí konečně Justin Schultz? Ukáže co v něm je nebo definitivně spadne do ligového průměru.. Zvědaví budeme i na nadějného rusa Antona Slepysheva který zazářil během přípravy a vysloužil si místo v první formaci na úkor Leona Draisaitla. Co Anton Lander, dokáže prodat to co dokázal během minulé sezony i během vydařeného letošního kempu? Otazník je i u obou brankářů Talbota a Nilssona. Oba jsou v týmu noví a i když o nich už přecejen něco víme – o
Talbotovi přecejen více když hrál za Rangers, o Nilssonovi už méně v barvách jejich rivala Islanders, i tak jsou to spíše stále ještě otazníky, protože oba nikdy v NHL nebyli jedničkami i když průprava tam jistě je. Nilsson byl jedničkou v KHL a Talbot se učil od samotného mistra Henrika Lundqvista.

Jak to vypadá u našeho soupeře ze St.Louis? Ti drží tým hodně pohromadě už několik let. Dá se říci úspěšný tým. Úspěšný tedy, pokud myslíme základní část. Co se týče play off tak je to v podání Blues každý rok obehraná písnička. V prvním nebo druhém kole z kolotoče ven. Trpělivost už pomalu dochází i vedení St.Louis, nicméně zkušený lodivod Ken Hitchcock si vysloužil smlouvu i na další sezonu i když se proslýchá, že v týmu není moc oblíben a jeho styl prý mužstvu jako jsou Blues moc nesedí. Ať buď jak buď, Hitchcock má asi poslední šanci s tímhle týmem něco dokázat. Blues lehce posílili když přivedli dříče Troye Brouwera a Kyla Brodziaka. Hitchcock si dále do prvního týmu vytáhl mladíky z farmy, jinak je to dá se říci hodně podobný tým z loňska. Vypadá to, že přecejen bude roztržena nejúspěšnější řada Blues J.Schwartz – Lehtera – Tarasenko, která loni zářila a postarala se o většinu vstřelených gólů Blues. Loňský fenomén Vladimir Tarasenko nyní nastupuje spolu s loni vyhořelým centrem Paulem Stastnym a se spolehlivým sniperem Alexem Steenem. Stálé místo si zdá se dobrými výkony vysloužil Dmitrij Jaškin, který v přípravě nastupoval vedle kapitána Davida Backese. Místo Tarasenka vedle Schwartze a Lehtery nastupuje nováček a objev z kempu Blues Robby Fabbri, který bude v NHL debutovat. Vedle něj premiéru zažije i obránce Colton Parayko. Nejnovější posilou Blues se teprve včera stal testovaný veterán Scott Gomez, který byl propuštěn z New Jersey. Je možné že Gomez ještě trochu zamíchá sestavou, protože to není hráč pro čtvrtou formaci, ale uvidíme. Naopak Blues přišli o zkušeného centra Patrika Berglunda který bude muset podstoupit operaci ramene a bude týmu chybět 4 měsíce.

Jak by měli Blues nastoupit?

Obrana:

BouwmeesterPietrangelo

Gunnarson – Shattenkirk

Parayko – Bortuzzo

Útok:

Steen – Stastny – Tarasenko

Jaškin – Backes – Brouwer

Fabbri – Lehtera – J.Schwartz

Ott – Brodziak – Reaves

brance nastoupí Brian Elliott. Ani v této sezoně Blues nezačínají s jasnou jedničkou, protože na jejich sobotní zápas byl potvrzen Jake Allen.

Zápas začíná ve 2 hod. SEČ a je vysílán přímým přenosem na Nova Sportu.