Dvě chyby rozhodly o osudu utkání

492180376_slideTrenér Oilers Todd McLellan se po utkání s Blues rozhodl promíchat útočné formace, ale ani tento nový koktejl nepomohl k bodům. Dva faktory rozhodli o osudu utkání a to individuální hrubky obránců a skvělý Pekka Rinne, který si připsal 31 úspěšných zákroků a díky tomu zůstali dva body za vítězství 2-0 v Nashvillu. 

Nemohoucnost v útoku dokázali i naše přesilové hry. Svěřenci McLellana hráli hned pět početných výhod, ale ani v jednom případě nedokázali uzavřít domácí v obranném pásmu.

„Jeden z důvodu, proč jsme neskórovali je, že jsme nehráli dobře v přesilových hrách,“ řekl Todd McLellan.“ Myslím si, že početní výhoda z nás vysála život, takže to bylo zklamání. Přesto jsme tam měli několik dobrých věcí.“ 

Utkání začalo náporem „preds“, kteří v úvodních minutách přestříleli Edmonton 7-1, ale nová jednička Oilers Cam Talbot dokázal navázat na předchozí utkání v St.Louis a podržel svůj tým. Po tlaku domácích se ke slovu dostali i hosté, kteří vyrovnali hru a drželi krok s „predátory“.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupil lépe tým z Alberty, když po celou třetinu působili aktivnějším dojmem, který také vyjádřili střelbou 14-9. Přesto v čase 18:52 se do vedení dostali domácí, kteří využili chybu obránce Andreje Sekery. Slovenský reprezentant místo toho aby nahodil puk do obranného pásma „preds“ se snažil celou situaci vyřešit hokejově. Puk mu odebral Colin Wilson, který se dostal společně s Craigem Smithem do přečíslení, 1-0.

Poslední část utkání přinesla dvě branky, ale jen jedna mohla být uznána. Nejprve se radoval z gólu Ryan Nugent-Hopkins, který dostal puk za zády Pekka Rinneho bruslí, takže logický stav zůstal nezměněn. Poté se do tlaku dostávali „olejáři“, ale bývalý kapitán tým Andrew Ference předvedl nevýdaný kousek a doslova nabídl na stříbrném platně branku pro Filipa Forsberga, 2-0.

Utkání i dnes odchytal skvěle Cam Talbot, který ukazuje, že sázka na jeho osobu se opravdu vyplácí, když má po dvou utkáních 92,9 procentuální úspěšnost. Dnes byl dokonce vyhlášen třetím mužem střetnutí.

Po dvou zápasech má Edmonton na svém kontě nula bodů a skóre 1-5. Přesto jsem našel za tyto dva „matche“ víc pozitivních věci než negativních. Také musíme vzít v potaz, že „Olejáři“ čelili týmům, kteří patři mezi aspiranty na Stanley Cup a jejich defenzivní řady jsou jedny z nejlepších v celé NHL.

Rád bych také zmínil, že Andrew Ference opravdu nemá co dělat v týmu, protože takovou školáckou chybu si nemůže dovolit borec, který má za sebou sedmnáct let v NHL. Jsem přesvědčen, že do dalšího utkání určitě nastoupí Griffin Reinhart.

Poslední utkání ze tři zápasového „road tripu“ odehrají Oilers ve středu na ledě Dallasu Stars.