Preview: Stars-Oilers

644-edm-dal2

STARS (1-1-0) at OILERS (0-2-0)

Edmonton zítra o půl třetí ráno středoevropského času zakončí tři zápasový „road trip“ na ledě hvězd z Dallasu. Todd McLellan prozatím nemůže být spokojen s útočnou hrou svých svěřenců, protože „Olejáři“ během dvou utkání zaznamenali pouze jednu branku, která byla spíš vlastní, než výsledkem nějaké hokejové akce. Tato impotence má za důsledek další rošádu v útočných formaci. Tentokrát z třetí řady do druhé se přesune bývalá jednička draftu Nail Yakupov, který si vyzkouší spolupráci s Pouliotem a Connor McDavidem. Trenér Oilers nakonec nenechá v klidu ani obranou řadu, kde se místo chybujícího Andrew Ference postaví Brandon Davidson.

Hvězdy z Texasu vstoupili do sezóny vítězně, když porazili Penguins 3-0. První hvězdou se stal bývalý „olejář“ Aleš Hemský, který zaznamenal branku a asistenci. Rodák z Pardubic dokonce bodoval i v druhém utkání sezóny, ale jeho asistence nezabránila debaklu na ledě Colorada 3-6. Dallas je v zítřejším utkání jasný favorit, protože před sezónou přišli do týmu „hvězd“ zkušení borci Patrick Sharp a Johnn Oduya, kteří svým příchodem svůj tým vystřelili mezi aspiranty na zisk Lorda Stanleyho.

V minulé sezóně Edmonton Oilers odehráli s Dallasem tři utkání, ve kterých zaznamenali tři body, takže může brát tyto výsledky jako vyrovnané. Nejaktivnější hráči v těchto zápasech byla dvojice Taylor Hall a Tyler Seguin, kteří si zapsali pět bodů. Nejlépe z brankářů obstál Richard Bachman, když 28.března vychytal všech 29 střeleckých pokusů Dallasu a připsal si svůj druhý „shutout“ v NHL.

Sice se Bachmanovi dařilo proti Stars, ale tento brankář už opustil řady Oilers. Napodobit ho může Anders Nilsson, který si odbude premiéru v dresu Oilers. Jeho konkurent ještě není znám, protože Lindy Ruff ještě neprozradil tuto informaci, ale mé odhady jsou, že do branky se postaví Kari Lehtonen, který je zatím ve stínu Antti Niemiho.

Sestava:

Brankáři:

Nilsson/Talbot

Obrana:

Klefbom – Schultz

Sekera – Fayne

Davidson– Gryba

Útok:

Hall – Nugent-Hopkins – Purcell

Pouliot – McDavid – Yakupov

Korpikoski – Lander – Slepyshev

Gazdic – Letestu – Hendricks