První domácí zápas Oilers v letošní sezoně bohužel první body nepřinesl

DEV_3006_slidePo třech neúspěšných výjezdech na hřiště soupeřů, kdy Olejáři prohráli vždy rozdílem dvou gólů, se Edmonton Oilers představili poprvé na domácím ledě. V odvetě za první letošní zápas sezony přivítali v noci na dnešek St. Louis Blues. Bohužel k výsledkovému obratu nedošlo a Oilers prohráli se svým soupeřem 2:4.

Jelikož se jednalo o první domácí zápas týmu, fanouškům byly před úvodním buly představení postupně všichni hráči a členové realizačního týmu. Do branky domácích se po jednozápasové pauze vrátil Cam Talbot. V brance hostí úřadovala jednička Bluesmanů Brian Elliott.

Domácí zahájili zápas svižně a s velkou chutí a hned ve druhé minutě se ujali vedení, když po delším obléhání branky hostí vstřelil svůj vůbec první branku v dresu Oilers po přihrávce Teddyho Purcella Lauri Korpikoski, který poslal ukázkově puk mezi betony gólmana Elliotta. Bohužel domácí tým vedení udržel necelé dvě minuty a také hosté ze své první větší šance v zápase skórovali, kdy na celou obranu domácích včetně Talbota stačil jediný hráč, opět s finským pasem, Jori Lehterä. Ve zbytku první třetiny byli domácí sice střelecky aktivnější, byť největší šanci na strhnutí vedení na svoji stranu měli díky Paulu Stastnemu hosté.

I ve druhé třetině se domácí snažili být aktivní, k čemuž jim dopomohly dvě přesilové hry. Zejména ta druhá přinesla několik dobrých příležitostí, bohužel ani Hall a ani McDavid v ní pozorného Elliotta nepřekonali. Jak už to tak (nejen) při hokeji bývá, udeřilo tedy na druhé straně. Hlavní útočné eso Blues Vladimir Tarasenko tvrdou a rychlou ranou bez přípravy ihned po vhazování strhl vedení 3 minuty před koncem třetiny na stranu hostí. Tento gól bohužel také předznamenal herní trápení domácích, kteří se již nedostávali do souvislejšího tlaku ve své útočné třetině a navíc beci Oilers předváděli spoustu nedůslednosti a chyb ve třetině obrané.

V páté minutě závěrečného dějství využil přesilovou hru hostí Paul Stastny, čímž zasadil domácímu snažení další tvrdý úder. Když už to vypadalo, že utkání díky sebevědomému výkonu hráčů St. Louis bude směřovat povlovně ke svému konci, udeřil jako blesk z čistého nebe na druhé straně svým prvním gólem v sezoně Taylor Hall, který skóroval též díky své šikovnosti ihned po vhazování. Bohužel ani tento počin však obraz hry příliš nezměnil a místo tlaku domácích přicházely nebezpečné situace spíše na druhé straně, z čehož rezultoval gól Alexandra Steena, jenž byl střelecky ve třetí třetině hodně aktivní, jímž Bluesmani odskočili dvě minuty před koncem opět do dvoubrankového vedení. Úplný závěr utkání už poté domácí nezvládli vůbec a dvě vyloučení jim vzala všechny šance na zdramatizování zápasu.

Ačkoliv střelecká bilance 26 :29 by svědčila spíše o vyrovnaném zápase, herní projev obou mužstev tomu spíše nenasvědčoval. Hostující tým, jeden z favoritů západní konference, byl daleko lepší při zakládání svých útočných akcí, repertoár přechodu středním pásmem a následnými kombinacemi v útočné třetině domácí výrazně převyšoval a z tohoto hlediska lze výsledek považovat za spravedlivý. Navíc domácí zadáci si mnohdy počínali nešikovně a udělali spousty drobných chyb, které nakonec výsledkovou mozaiku plně dokreslily. Pokud chtějí Edmonton Oilers pomýšlet na postup do play off, čeká je ještě velký kus práce, a to nejen v obraných vozbách, ale i v útoku. Na lepší výsledky je potřeba přidat více gólů i nápaditosti.