Preview: Canucks-Oilers

20120124_gagner620Edmontonu se v posledním utkání konečně podařilo zabrat. V prestižním derby s Calgary Flames dokázali hráči Oilers domácí porazit v poměru 5:2. A jednalo se o vítězství zcela zasloužené. Hlavními postavami zápasu byli v dresu Edmontonu Connor McDavid (2+1), Taylor Hall (1+2) a Nail Yakupov (1+1). Spolehlivý výkon v brance podal Cam Talbot, který si poradil s 22 pokusy Flames. Kolotoč NHL je neúprosný a na naše borce čeká hned následující večer na svém ledě další divizní rival – tentokrát Vancouver Canucks.

Vancouveru se vstup do nové sezony vydařil na jedničku. V pěti odehraných utkáních dokázal posbírat už 7 bodů a v normální hrací době prohrál pouze jednou. Solidní bodový zisk zatím Canucks vynesl druhé místo v Pacifické divizi a celkovou sedmou příčku v Západní konferenci. Poslední zápas odehrál Vancouver v domácím prostředí se St. Louis. Blues si odvezli oba body za výhru 4:3. V dresu domácích si připsal tři body do kanadského bodování útočník Brandon Sutter, který i díky tomuto zápisu zatím vévodí klubovému bodování (2+3). Následují čtyřbodoví hráči: Daniel Sedin, Alexandre Burrows a Jannik Hansen. Nejproduktivnějším obráncem je zatím Ben Hutton se třemi kanadskými body. Ve všech pěti zápasech se v brance Nucks objevila jednička Ryan Miller (průměr obdržených branek na zápas 1,77, úspěšnost zásahů 93,8 %).

Hráči s kosatkou na dresech patří k nejméně oblíbeným soupeřům Naftařů. V loňské sezoně se s nimi edmontonští utkali celkem pětkrát. Ve všech případech zvítězil Vancouver a Oilers si z této konfrontace odnesli pouho pouhé dva bodíky za jednu prohru po nájezdech a za prohru v prodloužení. Edmonton dokázal ve vzájemných utkáních nastřílet svému soupeři z metropole Britské Kolumbie 15 branek, což nelze považovat za úplně špatnou vizitku. Canucks ovšem rozvlnili síť za edmontonskými brankáři v 21 případech a to stálo Oilers lepší výsledky. Edmonton se s Vancouverem potkal také v rámci přípravné fáze na sezonu. Týmy spolu sehrály dva přípravné duely a v obou zvítězil – jak jinak – Vancouver. Nejprve se Kosatky radovaly v Rexall Place z výhry 5:2 (jednalo se o první porážku Oilers v přípravě po předchozích 6 výhrách v řadě) a v generálce na ligu padli Oilers ve Vancouveru po slušném výkonu 2:3 v prodloužení.

Trenér Oilers Todd McLellan nebude s největší pravděpodobností po utkání v Calgary příliš zasahovat do vítězné sestavy. Nasazení „rozrážeče“ Matta Hendrickse do prvního útoku se poměrně osvědčilo, fungovaly i ostatní útočné formace. Své si odehrála také obrana. Jedinou změnu můžeme očekávat mezi třemi tyčemi. Vzhledem k tomu, že Oilers čeká druhé utkání v řadě, je dost pravděpodobné, že by se v brance mohl objevit švédský čahoun Anders Nilsson. Úvodní buly utkání bude vhozeno v pondělí ve 3:00 SEČ. GO Oilers GO!