Preview: Oilers-Red Wings

Nyquist_Gordon_672Zatím jediný zápas z dosavadních šesti odehráli Oilers na svém ledě v Rexall Place. Nyní přichází chvíle, kdy si fanoušci v Edmontonu konečně užijí hokeje dosytosti. V následujících pěti dnech se totiž Oilers v domácím prostředí postupně utkají s Detroitem, s Washingtonem a s  Los Angeles. Naftaři konečně v posledních dvou vystoupeních ukázali, že by nemuseli být v letošní sezoně pouze příjemnými sparingpartnery. Nejprve si odvezli všchny body z hořícího ledu v Calgary a o necelých 24 hodin později perfektním taktickým výkonem udolali ve Vancouveru tamní Canucks.

Vycházející hvězda Connor McDavid si v těchto dvou zápasech připsal do kanadského bodování 2 branky a 2 asistence. Výbornými výkony se prezentovali oba brankáři – Cam Talbot udržel na uzdě útočné choutky Hudlera a spol., zatímco Anders Nilsson deptal střelce Vancouveru.

Prvním, kdo se v domácí minišňůře postaví Naftařům do cesty budou hokejisté Detroitu Red Wings. Ta tam jsou doby, kdy se Edmonton utkával s Detroitem minimálně čtyřikrát za sezonu nebo v nervy drásajících bitvách play off. Red Wings jsou nyní součástí Východní konference a tak se s Oilers během ročníku potkávají všeho všudy dvakrát. V loňském ročníku nebrali Naftaři z tohoto dvojzápasu ani bod. Detroit nejprve zvítězil v Rexall Place poměrem 4:2 a na domácím ledě si s Edmontonem poradil 5:2. Centr Pavel Datsyuk si v každém z těchto dvou utkání připsal branku a asistenci a Henrik Zetterberg dohromady posbíral čtyři asistence. Na straně Oilers se dvěma brankami blýskl Jordan Eberle. Ten však dnes svému týmu rozhodně nepomůže, protože je neustále mezi zraněnými.

Red Wings zápasem v Edmontonu zahajují třízápasovou pouť po západní Kanadě. Jejich cílem bude kromě zisku bodů také vylepšení herního projevu v přesilových hrách (zatím jim patří 20. příčka s úspěšností využití 15,4 %) i v oslabeních (22. místo s úspěšností ubráněných přesilovek soupeře 80 %).  Detroit na všechny tři nejbližší zápasy již určil, kdo z vyrovnané dvojice jejich brankářů bude v kterém utkání chytat. V Edmontonu se mezi tři tyče postaví Petr Mrázek, který bude stát v brance i ve Vancouveru. Jimmy Howard bude chytat v pátek v Calgary.

V dresu domácích bude chtít vzrůstající formu potvrdit v úvodu zmíněný Connor McDavid. „Myslím, že všechno prostě přijde s časem,“ řekl ke svým výkonům McDavid. „Cítím se na ledě stále lépe a pohodlněji. Myslím si, že je to úplně typické pro všechny nováčky v téhle lize.“ Edmonton z farmy v Bakersfieldu povolal namísto zraněného Matta Hendrickse amerického útočníka Andrewa Millera. V obraně patrně nenastoupí Griffin Reinhart, který netrénoval z důvodu blíže nespecifikovaného zranění. V domácí brance by se měl objevit Cam Talbot.

Úvodní buly utkání bude vhozeno ve čtvrtek ve 3:30 SEČ.  GO Oilers GO!