Olejáři po šesti letech porážejí rudá křídla

DEV_4628_slideHráči Oilers dali definitivně zapomenout na špatný vstup do nové sezóny, když si dnes připsali třetí vítězství v řadě.  Pro fanoušky „olejářů“ to nebylo jen takové vítězství, protože jejich oblíbenci konečně dokázali pokořit po šesti letech Detroit Red Wings v normální hrací době. Přesněji poslední vítězství nad rudými křídly se datuje na 3.prosinec 2009. Bez žádného zaváhání můžeme říct, že to byla zasloužená výhra 3-1, kterou řídili Connor McDavid a nová jednička Oilers Cam Talbot.

„Byla to zasloužená výhra,“ řekl Todd McLellan. “ Můžeme být hrdí za dnešní výkon, ale stále máme v některých oblastech co napravovat.“

Do utkání lépe vstoupili „olejáři“, kteří pustili hosty ke střele až v deváté minutě. Chvilkami hráči Detroitu vůbec nestíhali, až si ve dvou případech museli pomoci faulem. Edmonton první přesilovou hru nedokázali využít, ale ve druhé početní výhodě zavelel Nail Yakupov, který našel přesným pasem Marka Letestu, který pohodlně zasunul puk za zády Petra Mrázka, 1-0. 

Po obdržené brance Red Wings zatlačili „olejáře“ do obranného pásma, kde ale byl pozorný Cam Talbot. Po první třetině Edmonton přestřílel „rudé křídla“ 11-5.

Druhá dvacetiminutovka začala tlakem hostů, kterou ale nedokázali vyjádřit brankou. Naopak Edmonton měl skvělou dvouminutovku. Nejprve Connor McDavid připravil vyloženou šanci pro Marka Letestu, kterou třicetiletý Kanaďan odmítl oslavit brankou. Proto McDavid vše vzal na sebe a po přečíslení vykoupal Mrázka, 2-0. Hned za třicet sekund udeřili hráči Oilers po třetí, když dokázal ujet obraně hostů Teddy Purcell, který měl více štěstí než rozumu, protože obrana Red Wings si sama puk dotlačila do brány.

“ Yak dostal puk u mantinelu na Benna a ten mi předložil skvělou přihrávku,“ řekl Connor Mcdavid na svou vítěznou branku v utkání.Je to zásluha těchto borců.“

Do poslední třetiny hráči Oilers očekávali tlak Red Wings, který také přišel. Hosté přestříleli Edmonton 13-6, ale na větší drama to nestačilo. Cam Talbot přišel o svou první nulu v dresu Oilers v čase 46:49, když střelu Gustava Nyquista dorážel slovenský hokejista Tomáš Tatar.

Přesto, že Cam Talbot přišel o nulu, předvedl skvělý výkon, který korunoval oceněním první hvězdy utkání. Druhou hvězdou se stal Nail Yakupov (0+2) a třetím do seznamu hvězd byl jmenován Mark Letestu.

Další utkání Edmonton odehraje z pátku na sobotu ve tři hodiny středoevropského času proti družině Alexandera Ovechkina.