Preview: Oilers-Kings

644x364-yakkDnes v noci se tým Edmontonu utká se soupeřem z Pacifické divize Los Angeles Kings. Ti jsou na tom zatím velice podobně podobně jako Oilers když měli nemastný start v podobě tří proher. Poté už čtyřikrát vyhráli a začalo se jim dařit. Také Oilers se zvedli a po špatném začátku vyhráli třikrát za sebou.  V posledním zápasu se to už sice nepovedlo, ale zápas se silnými Capitals byl divoký na obě strany. Dnes se dá očekávat spíše defenzivnější střetnutí.

 

S Capitals jsme tedy prohráli, ale nedá se říci že by jsme herně výrazně propadli, tedy do útoku. Do poloviny zápasu to byla přetahovaná na obě strany, gólem Burakovskyho na 5:3 se ale vítězství téměř v polovině utkání přiklonilo na stranu Capitals a tuto ztrátu jsme už nedohnali. Hattrickem se blýskl rus Jevgenij Kuzněcov. Svou pátou trefu zaznamenal Connor McDavid který má průměr jednoho bodu na zápas. 6 gólů ze sítě lovil Anders Nilsson který si v zápase na puk příliš nesáhl ale kdo zápas viděl tak myslím že bude souhlasit se mnou, že na prohře vinu nenese i když čísla měl hrozivá. Po šestém gólu ho vystřídal Cam Talbot který bude branku Oilers hájit dnes od začátku.

Už v minulém zápase byl na lavičce připraven fin Iiro Pakarinen, ten dnes dostane šanci ve čtvrté formaci namísto Antona Slepysheva, který se po skvělé přípravě pomalu propadá sestavou a dnes by měl plnit jen roli náhradníka. Jeden zápas odehrál už za Oilers i jiný hráč který začínal na farmě v Bakersfieldu Andrew Miller, po jediném zápase byl ale poslán zpět a vyměněn právě za Pakarinena. Ani dnes nebude připraven obránce Griffin Reinhart, o jeho stavu nejsou kdovíproč známy žádné detaily a tak tedy nemůžeme přinést nic bližšího. Na marodce jsou stále i Matt Hendricks se zraněním nohy a Jordan Eberle s ramenem.

Zdá se, že trenér McLellan konečně našel ty správné kombinace útočných formací. Souhra Taylora Halla s Connorem McDavidem se nabízela, ale ovoce nepřinesla a tak Hall opět nastupuje vedle svého tradičního centra Nugenta-Hopkinse. „Nugeta“ zatím v současném ročníku hraje velice dobře a jen doufám že mu to vydrží. Kdyby nebyl zraněný Eberle, byli by jsme ještě silnější, ale jeho návrat je zatím v nedohlednu. Pověst spasitele po pomalém začátku konečně začíná naplňovat Connor McDavid. Jeho 8 bodů v 8 zápasech je toho důkazem. McDavid hraje fantasticky a je to zásluha i jeho spoluhráčů Yakupova a Pouliota. Nail Yakupov měl loni špatnou sezonu a po podpisu nové roční smlouvy se dá očekávat, že letos to bude poslední sezona v dresu Oilers pokud nezačne podávat dobré výkony. Zatím podává tedy fantastické. Hodně zapracoval na své obranné hře a z jeho šikovných rukou těží i McDavid. To samé se dá říci i o Pouliotovi. Ten ovšem dobré výkony podával i loni a vůbec jeho příchod k Oilers se velice podařil. Tato formace je nyní nejlepší a je radost se na ně dívat. Nyní máme v prvních dvou formacích po dvou jedničkách draftu! Dobře se začíná jevit i příchod Lauriho Korpikoskiho. Ten hraje slušně dopředu i dozadu a díky jeho univerzálnosti se dá využívat i v různých herních situacích a početních výhodách ale i nevýhodách. Dobře se jevilo zařazení Matta Hendrickse do první formace k Hallovi a Nugemu, Hendy je ale zraněný, McLellan nechce už moc míchat formacemi a tak nyní na pravém křídle dostává šanci Rob Klinkhammer a stejně jako v případě Hendrickse i tenhle tah se jeví jako dobrý. Klinkhammer hraje solidně a je možné že se na nějakou dobu na tomto místě usadí. Ovšem jsou i hráči, kteří jsou daleko za očekáváními. Myslím tím zejména výkony Teddyho Purcella a Antona Landera. Třetí formace se zatím jeví jako nejméně nebezpečná. V obraně se ustálili první dvě dvojice, jen ta třetí je zatím nestálá. Eric Gryba hraje celkem slušně a on má místo zatím jisté, ale vedle něj už se vystřídalo několik spoluhráčů. Griffin Reinhart je nyní zraněný a Andrew Ference podává špatné výkony. V dnešním zápase dostane šanci Brandon Davidson takže uvidíme jestli se on své příležitosti chytí.

Jak bude tedy sestava vypadat?

Sekera – Fayne

Klefbom – Schultz

Davidson – Gryba

 

Hall – Nugent-Hopkins – Klinkhammer

Pouliot – McDavid – Yakupov

Korpikoski – Lander – Purcell

Gazdic – Letestu – Pakarinen

Jak už jsem psal tak branku dnes bude hájit Cam Talbot.

 

Jak to vypadá s naším soupeřem z Los Angeles? Čtyři výhry v řadě jsou pro nás varováním i když Ofenzivu Kings táhne fantastickými výkony mladík Tyler Toffoli který v 7 zápasech vstřelil 6 gólů! Jinak to s individuálními výkony v tomto týmu není nijak závratné. Na marodce Kings je zatím jen Dwight King jinak je tento celek kompletní. Proti Oilers se Kings velmi daří, v posledních zápasech Edmonton vyhrál pouze dvakrát přičemž jen jednou v normální hrací době a to v tom posledním který se odehrál v dubnu. Tehdy Oilers zvítězili doma 4:2. Ve všech těchto vzájemných střetnutích v brance Kings nastoupil Jonathan Quick a ten bude v brance hostů stát i dnes.

Jak bude vypadat sestava Kings?

McNabb – Doughty

Muzzin – Martinez

Forbort – Ehrhoff

 

Gáborík – Kopitar – Brown

Lucic – Carter – Toffoli

Pearson – Shore – Lewis

Clifford – Andreoff – Nolan

 

Zápas začíná ve 2:30 SEČ. Jedeme Oilers a pojďme Kings podruhé za sebou porazit!