Preview: Wild-Oilers

Utkání s Los Angeles Kings je zapomenuto a už zítra čeká „olejáře“ střetnutí na ledě Wild. Edmonton v minulé sezóně odehrálo tři utkání s Minnesotou, ve kterých dokázali bodovat pouze jednou, když dokázali zvítězit na ledě Xcel Energy Center 2-1.

Poslední utkání Oilers bylo pro hráče z Alberty velké zklamání, když nebyla tři sekundy před konce uznána asi regulérní branka Connora McDavida, ale pravidla mluvila jasně. Nebyla to ale jediná kaňka v utkání, protože Todd McLellan ztratil obránce Justina Schultze, který odstoupil v druhé třetině z utkání a proto byl včera povolán do hlavního týmu další eso v rukávu pro nadcházející sezóny Darnell Nurse, kterému uvolnil místo v sestavě Griffin Reinhart. Marodka se teda po utkání s Kings rozrostla o dalšího hráče. Celkově trenér Oilers postrádá čtyři hráče zakladní sestavy, ale pozitivum můžeme brát, že Jordan Eberle by měl příští týden začít s tréninkem.

“ Justin je pro nás důležitý kus skládanky do budoucna,“ řekl Todd McLellan. „Rádi bychom ho měli co nejdříve zpět.“ Trenér „olejářů“ se také vyjádřil ohledně zranění Reinharta. “ On není ještě zcela zdráv a nejsme si jistí, kdy bude.“

Minnesota zatím prožívá docela vydařený start do sezóny, když si v osmi utkáních připsali jedenáct bodů. Jejich poslední utkání nedopadlo podle jejich předpokladů, protože podlehli ve Winnipegu s Jets 4-5 a přišli o Devana Dubnyka, který má problémy s kolenem. Právě nad bývalým „olejářem“ visí otázník, jestli se dá dohromady pro utkání s Oilers.

Co se týče brankoviště Edmonton má jasno a do brány se postaví Cam Talbot a u Wild se rozhodne těsně před utkáním.

Sestava Oilers:

Pouliot-McDavid-Yakupov

Hall-RNH-Klinkhammer

Korpikoski-Lander-Purcell

Slepyshev-Letestu-Pakarinen

Sekera-Fayne

Klefbom-Nurse

Ference-Gryba

Vše začne zítra v jednu hodinu středoevropského času. Go Oilers Go !!!